Ciekawe badanie przeprowadzono w USA i zgodnie z wynikami, to więcej Pań posiada konsole do gry, niż Panów.

Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez Pew Research Center w Stanach Zjednoczonych, jest bardziej prawdopodobne, że właścicielem konsoli jest kobieta niż mężczyzna. Z raportu tego wynika, iż właścicielami konsoli jest 42% kobiet w porównaniu do 37% mężczyzn. Owszem różnica jest niewielka, ale z pewnością zaskakująca.

PI_2015-10-29_console-ownership

Patrząc na te liczby, wydaje się, że twórcy gier na konsole powinni zacząć myśleć o tworzeniu gier, które przemawiają do żeńskiej części społeczności graczy, a wszyscy wiemy, że tak nie jest.

Jestem przekonana, że nadal wielu z Was – męskich czytelników tego bloga, zakłada, iż gry są typowo „męską rzeczą”. Niestety, statystyki pokazują, że jest to zdecydowanie przestarzałe myślenie. Czas się pogodzić z myślą, że coraz więcej Pań gra w gry i to pomimo tego, że mają zdecydowanie częściej do czynienia z negatywnymi zachowaniami względem siebie w grach online, niż mężczyźni.

No cóż, ja konsoli nie mam, ale może kiedyś doczekam się jakiegoś bogatego Mikołaja, który przyniesie mi PS4 z Destiny 🙂