Kiedy myślicie o grach wideo i esporcie, to jestem przekonana, że oczyma wyobraźni widzicie grających na konsolach lub PC-tach nastolatków lub osoby przed trzydziestką, którzy to od czasu do czasu wydzierają się do mikrofonu.

To czego sobie z pewnością nie wyobrażacie, to nieco starsze osoby. I nie chodzi mi tu nawet o czterdziestolatki, bo z własnego doświadczenia wiem, że graczy w tym wieku jest także sporo. No może nie na scenie esportowej, ale granie w gry wideo w tym wieku, już chyba nikogo nie dziwi.

A co powiecie o sześćdziesięciolatkach, a nawet siedemdziesięciolatkach rywalizujących na arenie esportowej?

Lenovo, chińska grupa technologiczna, projektuje i produkuje wiele urządzeń wykorzystywanych przez graczy. Promując swoje produkty, firma ta jednak postanowiła zrobić coś innego i zainwestowała w dwie drużyny seniorów konkurujące w popularnej strzelanie CS:GO.

W szwedzkiej drużynie Silver Snaipers, trenowanej przez wielokrotnego mistrza świata Tommy 'Potti’ Ingemarsson, średnia wieku wynosi 67 lat, natomiast w finlandzkim Grey Gunners trenowanym przez Otto 'defcon’ Takala, jest to już 73 lata. Co ciekawe, w obu drużynach obecne są kobiety!

I może zawodnicy ci nie zachwycają swoim współczynnikiem K/D (kill to death ratio), który  jest aż tak ważny dla obecnie grającej młodzieży, to jednak zarażają radością czerpaną z samej rozgrywki. Aż przyjemnie się na nich patrzy.

A jeśli myślicie, że znana z toksyczności esportowa społeczność mogła nieco uwziąć się na tych seniorach, to w najnowszym dokumencie CNN poświęconym drużynie Silver Snaipers, jej członkowie twierdzą, że jest wręcz odwrotnie. Jedna z graczek – 66-letnia Inger 'TriggerFinger’ Grotteblad, mówi iż społeczność esportowa jest urocza i że ona, jak i inni zawodnicy z jej drużyny, traktowani są jak najfajniejsi dziadkowie na świecie.

Do sześćdziesiątki nieco mi brakuje, ale jak ktoś w Polsce planuje założyć drużynę esportową dla osób powyżej czterdziestki, to ja się zgłaszam na ochotnika 😀

PRZEZMassivelyOP
ŹRÓDŁOCNN
Poprzedni artykułWłasne MMO? ReWorld Wam w tym pomoże!
Następny artykułFortnite Battle Royale balansuje Burzolot, usuwa kilka broni
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Mr Robost

Mam nadzieje, że jest to jakiś sygnał na kategorie wiekowe w esporcie tak, żeby był on dostępny na równych szansach dla wszystkich. Super news.