Do tej pory tworzenie i rozpowszechnianie oprogramowania pomagającego graczom oszukiwać było praktycznie wszędzie bezkarne.

No chyba, że tworzeniem takich „cheatów” rozdrażniło się wielgachne firmy takie jak Blizzard, czy Epic Games, które dość często pozywają takie osoby , ale chyba do tej pory poza pozwaniem nic więcej nie zdziałały. Tak mi się wydaje, bo tak naprawdę nienawidzę oszukiwania w grze i nie śledzę wszelkich dram związanych z ewentualnymi pozwami.

Jak dla mnie osoby tworzące i rozpowszechniające takie oprogramowanie powinny być karane. I to bardzo boleśnie.

archeage_ban_oznaczenia

I chyba do podobnego wniosku doszedł koreański parlament, który w ostatnim czasie zmienił prawo dotyczące tworzenia takowych programów. Od tej pory mieszkaniec Korei Południowej złapany na tworzeniu „cheatów” nie tylko może trafić na pięć lat do więzienia, ale także musi liczyć się z karą grzywy w wysokości 43.000 $.

Myślicie, że zmiana prawa w Południowej Koreai nie ma wpływu na nasz region? Zgodnie z raportem PVPLive, zmiana ta z pewnością wpłynie na zmniejszenie dostępności „cheatów” w naszym regionie, chociażby dlatego, że mnóstwo oprogramowania oszukującego tworzone było właśnie w Południowej Korei.

Będzie mniej przynajmniej przez jakiś czas, bo wszyscy dobrze wiemy, że w pewnym momencie Rosjanie przejmą ten rynek…

No to teraz miejmy nadzieję, że także i inne kraje pójdą w ślady Koreai Południowej i zaprowadzą porządek z osobami tworzącymi takowe oprogramowanie. Ciekawe, czy dożyję tej chwili..

1 KOMENTARZ

  1. Co?! Gry online serious busisness 😀 Firmy co tworzą gry niech się wezmą za swój kod bo dziura na dziurze! Ostatnio nawet nvidia zanotowała wpady ze sterownikami. Ale tak to jest jak się tnie koszta byle zarobić plugawego centa. Kill them, kill them all!

Comments are closed.