Wygląda na to, że Pearl Abyss – twórca Black Desert, postanowił wysłuchać w końcu opinii graczy i wprowadzić ciekawe zmiany związane z systemem PK (Player Killer) oraz kilka innych nowości.

Już w grudniu na serwery Black Desert w Korei trafi aktualizacja, która zmieni system PK na terenie Walencji, wprowadzi system więzienia oraz Annex, doda nowe miasta, instancje PvE, surowce oraz ulepszy handel. I w końcu tytuł ten zaczyna wyglądać interesująco…

PvP w Walencji

Zmieniony zostanie system PK, ale tylko na terenie Walencji. W innych regionach system ten nie ulegnie zmianie.

Zacznijmy od tego, że strażnicy znajdujący się na tym obszarze nie będą atakować graczy z niska ilością karmy, czy też Tendency – jak to zostało nazwane w wersji EU. Kary za zabicie graczy na tym terenie zostały znacznie zmniejszone. Dotyczy to zarówno karmy, jak i dodatkowych kar związanych z szansą na zmniejszenie enchantu czy też utratą kamieni. Jedyne co gracz straci to punkty XP.

Wprowadzony natomiast zostanie system więzienia dla graczy z niską ilością punktów karmy, którzy to po śmierci z rąk gracza wysyłani będą do więzienia. Czas pobytu w więzieniu zależy od ilości graczy jacy zostali przez niego zabici w określonym czasie i może zostać zredukowany poprzez kopanie siarki w więziennej kopalni albo… ucieczkę.

Natomiast jeśli chodzi o graczy, którzy mają pozytywną karmę to poprzez zabicie graczy z niską Karmą – oczywiście na terenie Walencji , mogą oni zdobyć specjalne Odznaki Bounty Hunter. Zapowiedziano także inne bonusy wynikające z pozytywnej karmy, ale na ten moment nie ujawniono jakie konkretnie.

320151201-black-desert-valencia-1

Nowe Miejscowości – wioska Arequipa oraz Mui Kuhn

Wioska Arequipa usytuowana jest na wschód od stolicy i jest miejscowością typowo produkcyjną zamieszkaną przez zbieraczy związanych z tym regionem. Przygotowywanie jedzenia jest bardzo ważne, ale warto pamiętać o tym, że w tym rejonie wodę wydobywać można także z drzew palmowych.

320151201-black-desert-valencia-2

Jeśli chodzi o miejscowość Mui Kuhn to mile witane są w niej jedynie postacie wyjęte spod prawa, czyli z niska ilością karmy (tendency), którzy otrzymają tutaj unikalne questy oraz inne nagrody. Gracze mający pozytywną karmę będą atakowani przez strażników tej miejscowości. W końcu będzie opłacało się być tym złym 🙂

320151201-black-desert-valencia-3

Handel na terenie Walencji

Region ten oferować będzie cenne towary, którymi można będzie handlować między miastami.  Należy jednak pamiętać o nowym systemie PK w tym regionie, który to z pewnością utrudni handel tymi towarami.

320151201-black-desert-valencia-4

Nowy surowiec – Sichugi

Gildie będą mogły teraz instalować na pustyni specjalne maszyny pozyskujący nowy surowiec – Sichugi (Czarna Woda – ropa?). Materiał ten w przyszłości używany będzie między innymi do żeglugi oraz uruchomienia specjalnych pociągów.

Przy instalacji urządzenia warto zwrócić uwagę na Mapę, tak aby umieścić je w miejscu gdzie wydobycie będzie na wysokim poziomie. Maszyny te będą mogły być uszkodzone przez burze piaskowe i dlatego trzebe będzie je poddawać regularnym konserwacjom. Dodatkowo mogą one zostać zn iszczone przez inne gildie, więc należy nastawić się na ich obronę.

320151201-black-desert-valencia-5

Nowe instancje

W grudniu dodane zostaną także dwie instancje PvE – Ruiny Ahkeuman oraz Historyczne.

Miejsca te ulokowane zostały pod ziemią i aby do nich wejść, gracze będą potrzebowali odrobinę szczęścia. Otóż wszyscy uczestnicy grupy znaleźć będą musieli specjalne wiry piaskowe przemierzające pustynię, które zabiorą ich w tamte miejsca.

W miejscach tych gracze znajdą mnóstwo unikalnych i rzadkich przedmiotów, ale z racji że zamieszkane są przez potężnych przeciwników, lochy te będą zbyt niebezpieczne dla jednego gracza.

320151201-black-desert-valencia-6

Dodatkowo, także w pobliżu kopalni siarki znajdującej się niedaleko więzienia, pojawią się ci sami potężni przeciwnicy, co w instancjach.

320151201-black-desert-valencia-7

Przeciwnicy Elite

Piaski pustyni w regionie Walencji nawiedzone zostały przez nowych potężnych przeciwników, którzy to pojawiać się będą w różnych miejscach. Są one tak mocne, że do ich pokonanie potrzebna będzie pomóc innych osób z grupy lub gildii.

Podobnie będzie w przypadku goblinich bandytów, którzy także zaczną przemierzać ten rejon. Będą oni nieco słabsi i mogą nagrodzić gracza rzadkim artefaktem, a dodatkowo będzie można ich schwytać wykorzystując specjalne liny do oswajania.

System Annex

Wszystkie Annexy, które do tej pory były jedynie zaznaczone na mapie Walencji zostaną odblokowane i otrzymają nową funkcjonalność. System ten będzie można wykorzystać do komunikacji z innymi graczami. Kupując specjalne bilety gracze będą mieli dostęp do specjalnych buffów oraz kupców NPC. Dzięki temu systemowi będzie można także oswoić słoniątko i wykorzystywać je jako wierzchowiec. Dodatkowo, odwiedzając poszczególne Annexy, gracze będą mieli szansę zdobyć nową wiedzę.

Także postacie z negatywna karma są mile widziane w tych miejscach.

320151201-black-desert-valencia-8

Nie wiem jak Wy, ale mnie te zmiany i nowości bardzo cieszą. W końcu jest jakaś nadzieja, że mogę zainteresować się tym tytułem.

Dodatkowo europejska wersja Black Desert uruchomiła zapisy na beta testy, więc jeśli chcielibyście mieć szanse otrzymać klucz, to możecie się zapisać. Zawsze możecie tez zakupić specjalny pakiet za 100 Euro, który zapewni Wam udział w tych beta testach.

black-desert-beta-zapisy