Green Man Loaded oraz Studio Syrin ogłosili w dniu dzisiejszym, że jeszcze w marcu 2016 w programie Early Access na Steam, wystartuje nowa gra MMO „The Black Death„, czyli „Czarna Śmierć”.

Średniowieczna Europa z pewnością była bezlitosnym miejscem.

W nowo zapowiedzianej grze gracze będą mogli doświadczyć życia w warunkach średniowiecznej Europy i to za czasów kiedy panoszyła się Czarna Śmierć, czyli dżuma. Przeżycie w tamtych czasach było bardzo mało prawdopodobne i tak samo małe szanse będą mieć gracze…

The Black Death jest grą survivalową, która pozwoli graczowi na wybranie własnej ścieżki rozwoju i przeżycia w tym mrocznym okresie. Gracze będą mogli wybrać jedną z 10 klas, zakupić dom, rywalizować z dzikimi zwierzętami, innymi graczami oraz postaciami zarażonymi dżumą, które jakimś cudem swoim wyglądem przypominają zombie..

Główne funkcje jakie znajdą się w grze w momencie uruchomienia wczesnego dostępu to:

  • Survival – Nie tylko postacie zarażone dżuma będą stanowić zagrożenie. Trzeba będzie polować oraz zbierać surowce aby mieć szansę na przetrwanie.
  • Klasy – Do wyboru graczy będzie kilka klas w tym wojownik, chłop, a nawet bard.
  • Walka – Gra oferować będzie unikalny system walki i gracze będą musieli dokładnie zaplanować kiedy uderzyć, a kiedy wykonać unik.
  • Zwiedzanie – Mapa o wielkości 8 km2 zainspirowana została krajobrazem Zachodniej Europy i gracze doświadczą pełnego cyklu dnia / nocy.
  • Handel – Wszystko ma swoją cenę i to od graczy zależy, jak będą zarabiać swoje pieniądze.

 

Gra zapowiada się interesująco i pomimo malutkiej mapy, jestem bardzo ciekawa jak wyglądać będzie rozgrywka.