Green Man Loaded oraz Studio Syrin ogłosili w dniu dzisiejszym, że jeszcze w marcu 2016 w programie Early Access na Steam, wystartuje nowa gra MMO „The Black Death„, czyli „Czarna Śmierć”.

Średniowieczna Europa z pewnością była bezlitosnym miejscem.

W nowo zapowiedzianej grze gracze będą mogli doświadczyć życia w warunkach średniowiecznej Europy i to za czasów kiedy panoszyła się Czarna Śmierć, czyli dżuma. Przeżycie w tamtych czasach było bardzo mało prawdopodobne i tak samo małe szanse będą mieć gracze…

The Black Death jest grą survivalową, która pozwoli graczowi na wybranie własnej ścieżki rozwoju i przeżycia w tym mrocznym okresie. Gracze będą mogli wybrać jedną z 10 klas, zakupić dom, rywalizować z dzikimi zwierzętami, innymi graczami oraz postaciami zarażonymi dżumą, które jakimś cudem swoim wyglądem przypominają zombie..

Główne funkcje jakie znajdą się w grze w momencie uruchomienia wczesnego dostępu to:

  • Survival – Nie tylko postacie zarażone dżuma będą stanowić zagrożenie. Trzeba będzie polować oraz zbierać surowce aby mieć szansę na przetrwanie.
  • Klasy – Do wyboru graczy będzie kilka klas w tym wojownik, chłop, a nawet bard.
  • Walka – Gra oferować będzie unikalny system walki i gracze będą musieli dokładnie zaplanować kiedy uderzyć, a kiedy wykonać unik.
  • Zwiedzanie – Mapa o wielkości 8 km2 zainspirowana została krajobrazem Zachodniej Europy i gracze doświadczą pełnego cyklu dnia / nocy.
  • Handel – Wszystko ma swoją cenę i to od graczy zależy, jak będą zarabiać swoje pieniądze.

 

Gra zapowiada się interesująco i pomimo malutkiej mapy, jestem bardzo ciekawa jak wyglądać będzie rozgrywka.

 

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kordus

łał ! A powtarzałem sobie przed spaniem zawsze „nie napalaj sie na early acces durniu!”, Kinya ! Więcej informacji o tej grze jak będą !

Nsuidara

mnie osobiście już znudziło oczekiwanie na gry, zwłaszcza Early Access… dziwne… ja jestem teraz w projekcie i za pierwsze testy my będziemy robić umowę o zlecenie i płacić osobą grającym a nie na odwrót 😛 fakt faktem od testerów jest więcej wymagane niż od takich Early Access graczy 😛

Wabciu

Zainfekowani wyglądają i zachowują się jak zombie?.. Czyli to po prostu kolejna gra z zombie jakich wiele. Gra nie musi posiadać zombie czy jakiegoś innego widocznego przeciwnika by wprowadzać w stan zagrożenia i strachu (np.gra Pathologic o zarazie wyniszczającej wioskę). Sama zaraza zrobiłaby swoje – zarażony gracz miałby coraz gorsze statystyki aż w końcu by umarł i tracił wszystko (ale byłaby szansa na wyzdrowienie lub uleczenie by gracz nie tracił nadziei na przetrwanie swojej postaci), kontakt z zarażonymi narażałby zdrowego gracza na zachorowanie, w początkowym stadium choroby nie byłoby widać symptomów dla osoby z zewnątrz, survival wymagałby współpracy z innymi ludźmi (ktoś musi uprawiać ziemię, ktoś inny wypiekać chleb, ktoś musi to sprzedawać) a ona narażałaby na śmierć swojej postaci. Doprowadziło by to do tego, że gracze by sobie nie ufali, jedni by celowo próbowali zarazić innych, inni zabijali by każdego kogo podejrzewają o bycie chorym itp. No i zaraza miała by dotyczyć nie tylko wieśniaków ale każdego żywego osobnika w tej grze. To byłoby coś oryginalnego a tak to będzie tylko kolejny zombie survival osadzony w czasach średniowiecza.