W dniu dzisiejszym prezydent DayBreak Games, Russell Shanks, zamieścił list do fanów EverQuest Next, w którym informuje o zaprzestaniu prac nad tym tytułem.

Do Społeczności Daybreak,

Piszę dzisiaj aby poinformować Was o tym, że po długim rozważaniu Daybreak Games zaprzestaje prac nad EverQuest Next.

Przez ostatnie 20 lat EverQuest stał się naszą miłością. To co zaczęło się jako nasza pasja jako twórców gry, znacznie rozrosła się na Was i miliony innych graczy. Inspirujące było dla nas patrzenie na rozrywkę jaką dostarczał EverQuest oraz jego zdolność łączenia ludzi. Ukształtowało to naszą kulturę i ośmieliło do podjęcia ryzyka z naszymi pomysłami, jak i produktami. Kiedy zdecydowaliśmy się na stworzenie kolejnego rozdziału w historii EverQuest, na pewno nie mierzyliśmy nisko. Chcieliśmy zrobić coś rewolucyjnego.

Osoby obeznane z rozwojem gier z pewnością wiedzą, że od czasu do czasu trzeba zmierzyć się z anulowaniem projektów. W przypadku EverQuest Next osiągnęliśmy niesamowite rzeczy, które zadziwiły znawców branży. Niestety w momencie gdy złożyliśmy poszczególne kawałki w jedną całość, okazało się, że efekt końcowy nie był zabawny. Wiemy, że macie wysokie standardy jeśli chodzi o świat Norrath – podobnie, jak i my. W ostatecznej opinii, musieliśmy zmierzyć się z faktem, że EverQuest Next nie spełnia oczekiwań, jakie mamy my, jak i Wy, względem Norrath.

Przyszłość franczyzy EverQuest jest ważna dla DayBreak Games. EverQuest i EverQuest II są silne. Bądźcie pewni, że nasza pasja aby powiększyć ten świat pozostaje niezmienna.

Rusell Shanks,

Prezydent, DayBreak Games

Tak naprawdę to chyba nie jestem zaskoczona – spodziewałam się usłyszeć taką decyzję, już od jakiegoś czasu. A co Wy o tym sądzicie?