Enad Global 7 – nowi właściciele studia Daybreak Game – opublikowało list oraz materiał filmowy, skierowany do społeczności graczy skupionych wokół gier tworzonych przez to studio. Podkreślono w nich wielki sukces takich tytułów jak EverQuest, czy też DCUO i potwierdzono zamiar kontynuować prace nad tymi franczyzami przez wiele kolejnych lat.

Prócz typowej korpogadki mającej uszczęśliwić inwestorów, podano także kilka szczegółów związanych z H1Z1 i Just Survive – bo to właśnie  głównie społeczność tych dwóch gier była na tyle wokalna, że EG7 obiecało im podać informacje dotyczące ich ulubionych tytułów.

Zacznijmy od H1Z1. Poniekąd potwierdzono domysły graczy, że od wielu miesięcy tytuł ten nie ma swojego zespołu developerskiego i tak naprawdę szykowany była do zamknięcia – co raczej nie byłoby wielkim zaskoczeniem, skoro od dawna nie otrzymywał on żadnych aktualizacji.

Na ten moment nie wiemy, czy EG7 wznowi prace nad H1Z1. Zdradzono jednak, że EG7 sprowadził własny zespół specjalistów, którzy mieli dokonać oceny kodu bazowego oraz oczekiwań społeczności gry, tak by dowiedzieć się jak dalej postąpić  z tym tytułem. I tu zaczynają się schody. Część graczy chce powrotu do mechanik z pre-sezon 3, część nie chce. Ostatnia wersja gry naprawiła sporo błędów, które były obecne w pre-sezonie 3, ale wprowadziła też zmiany, które nie przypadły graczom do gustu.

Jedno wiemy na pewno: w najbliższych miesiącach, gracze H1Z1 nie mają co spodziewać się jakichkolwiek aktualizacji dla tej gry. By wprowadzić nawet najmniejsze zmiany, trzeba wpierw stworzyć zespół pracujący nad tą grą, który się zapozna z kodem i przywróci komunikację pomiędzy developerami, a graczami. A EG7 nadal pamięta nieudaną próbę reaktywacji Z1 Battle Royale przez studio NantG Mobile, więc nie ma co się dziwić, że na razie oceniają czy warto angażować środki w ten tytuł. Ostateczna decyzja co do przyszłości H1Z1 podana zostanie w przeciągu najbliższych kilku miesięcy.

Wiele osób domaga się także przywrócenia Just Survive do życia i dobra wiadomość jest taka, że po długo trwających pracach związanych z odzyskaniem kodu, EG7 posiada obecnie działającą wersję tej gry.

Nie znaczy to jednak, że już niedługo będzie można zagrać w Just Survive. Niestety, wiedza o kodzie bazowym jest niewielka, bo większość developerów pracujących kiedyś nad tym tytułem nie jest już związana z DBG, co oznacza poświęcenie wielu środków, by ponownie posiąść tę wiedzę. I podobnie jak przy H1Z1, trzeba będzie od podstaw stworzyć zespół pracujący nad tą grą.

Więc co będzie z H1Z1 i Just Survive? EG7 zastanawia się nad kilkoma opcjami. Pierwsza to taka, żeby umożliwić granie w oba tytuły w takiej formie, jakie obecnie są dostępne, a w międzyczasie pracować nad ulepszonymi wersjami pozbawionymi błędów. Kolejną natomiast jest naprawienie obecnych wersji gry, tak by nie były aż tak zbugowane oraz zepsute i dopiero wtedy udostępnić je graczom. W obu przypadkach, opinia społeczności będzie mieć spory wpływ na to, jak postąpi EG7.

Jestem ciekawa, co sądzicie o informacjach podanych przez Enad Global 7. Dajcie znać w komentarzach 🙂

Poprzedni artykułCzas zmrozić przeciwników. Lodowa Rękawica trafiła do New World
Następny artykułESO: Dylematy Naiwnej Optymistki, czyli marzenia ściętej głowy