Twórcy Crossout poinformowali w dniu wczorajszym, że ich drużynowa gra sieciowa, której akcja osadzona została w post apokaliptycznym świecie, wkroczyła w fazę zamkniętych beta testów.

Wraz z początkiem zamkniętych beta testów do gry wprowadzono także szereg nowych funkcji. Zacznijmy od tego, że od teraz Crossout ma pełne wsparcie VR. Oprócz tego do gry dodano nową mapę zatytułowaną Founders Canyon, gdzie gracze będą walczyć przeciwko sobie na terenie wypełnionym rozbitymi posągami.

Zdecydowanie najciekawsze jest jednak wprowadzenie do gry możliwości tworzenia przez graczy bossów zwanych w tej grze Lewiatanami. Bossy te kontrolowane będą przez AI i wykorzystywane będą mogły być w walkach PvE, a ich zwycięstwo oznacza nagrodę dla konstruktora. Aby móc tworzyć te cuda gracze będą musieli zdobyć wysoką reputację i doświadczenie z frakcją inżynierów w tej grze.

Osoby zainteresowane Crossout mogą zakupić pakiety fundatorów, które gwarantują dostęp do zamkniętych beta testów tej gry i najtańszy kosztuje 19,99$.

Docelowo gra ta ma mieć model biznesowy Free-to-Play, ale zważywszy na ostatnie trendy w branży gier, może to oczywiście ulec zmianie.