Studio Gaijin Entertainemnt, znane z produkcji War Thunder, już dwa lata temu poinformowało społeczność graczy, iż pracuje nad kolejną, wieloosobową grę akcji – Crossout.

Po dwóch latach zamkniętych alpha i beta testów, nadszedł czas aby otworzyć serwery tej darmowej, lekko post-apokaliptycznej gry dla większej publiczności. Jest to tytuł, który może z pewnością zainteresować fanów wszelkich gier z rozwałką z czołgami w roli głównej. Co prawda nie ma tutaj czołgów, ale za to tworzone przez graczy pojazdy, także potrafią nieźle namieszać.

Gracze zaczynać będą przygodę z ta grą w garażu, gdzie będą mieć dostęp do kilkudziesięciu części, które następnie trzeba będzie połączyć i stworzyć „ten idealny” pojazd. Pod uwagę trzeba będzie brać nie tylko wygląd, ale także balans pomiędzy siłą ognia, szybkością, pancerzem i dostępnymi sztuczkami. Do dyspozycji graczy będą tarany, piły łańcuchowe, wiele zestawów opon, gąsienice, bronie maszynowe, działa, czy nawet wyrzutnie rakiet. Tak na prawdę nie będzie granic, jeśli chodzi o to jaki pojazd można będzie stworzyć i w jaki sposób może on zostać ulepszony.

Warto dodać, że w czasie trwających prawie dwa lata testów, do gry dodano dziewięć lokacji wliczając w to opuszczone miasta, pustynie, autostrady, ufortyfikowane bazy oraz inne miejsca, które przetrwały katastrofę. W tym samym czasie do Crossout dodano także siedem trybów rozgrywek, takich jak chociażby ochrona konwojów przed bandytami, napady na magazyny, czy też waki z Lewiatanami, olbrzymimi maszynami tworzonymi przez innych graczy. A osoby pragnące nieco odpoczynku pomiędzy kolejnymi bitwami, mogą wziąć udział w wyścigu, gdzie pojazdy nie maja broni i liczy się tylko prędkość.

Początek otwartych beta testów wprowadza do Crossout jeszcze więcej zawartości. Po osiągnięciu 25 rangi Inżynierami, gracze mogą teraz wybrać także i kolejną, piątą już frakcję – „Stepowe Wilki”, mającą do dyspozycji mocno opancerzone pojazdy oraz potężne działa. Oprócz tego w grze pojawiła się kolejna lokacja – Miejsce Katastrofy, pełna piasku, skał oraz pozostałości po samolocie przewożącym ważne artefakty.

Jeśli zainteresował Was ten tytuł, to Crossout możecie pobrać ze strony głównej gry.

Ktoś z Was ma w planach zagrać?

Poprzedni artykułŚwiat Gloria Victis został znacznie powiększony
Następny artykułOgromny sukces Black Desert Online na Steam
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
JemVanusy

Brzmi dość intrygująco. Ciekawe jak prędko pojawią się opisy najlepszych buildów pojazdów :p