Osadzona w postapokaliptycznych klimatach, darmowa gra akcji Crossout, doczekała się bardzo interesującego rozszerzenia. Na serwery trafiła aktualizacja o.9.50, która dodała nie tylko nową mapę „Krwawe Skały”, ale i tryb, który może się spodobać fanom popularnych ostatnio gier typu Battle Royale.

Co prawda w nowym trybie – Crossout Royale, nie zmierzy się ze sobą 100 graczy, a jedynie 32, ale to wcale nie znaczy iż będzie nudno. Niestety, trybie tym nie można wykorzystywać skonstruowanych przez siebie pojazdów. Na starcie meczu każdy gracz  otrzymuje do dyspozycji buggy uzbrojonego w podstawową broń, a do tego pojawia się w losowym miejscu na mapie.

Tak jak w przypadku innych gier Battle Royale, także i tutaj by przeżyć trzeba znaleźć broń, a także elementy ulepszające pojazdy oraz moduły, które wyposażyć można tylko przy flagach. Prócz tego na polu bitwy znaleźć można zestawy naprawcze oraz pociski do używanych broni. Ponadto w trakcie walki uczestnicy muszą zwracać baczną uwagę na przemierzającą te pustkowia burzę piaskową, która to może okazać się śmiertelnie niebezpieczna.

Najnowsza aktualizacja dodała także nową mapę – Blood Rocks, obszar wypełniony górami zardzewiałego żelaza, budynkami oraz szkieletami trwale zamrożonych mechanizmów. Prawa natury zostały tutaj ponoć zniekształcone i miejsce to regularnie nawiedzane jest przez gwałtowne burze piaskowe, które w kilka minut mogą obrócić w pył nawet najbardziej opancerzone pojazdy.

 

Crossout to darmowa gra akcji na PC i konsole, w której gracze mogą konstruować własne postapokaliptyczne pojazdy i wykorzystywać je do walk PVP, jak i w trakcie misji PvE. Tytuł ten wydawany jest przez studio Gaijin Entertainment i więcej informacji o nim znajdziecie na stronie głównej Crossout.

ŹRÓDŁOGaijin Entertainment
Poprzedni artykułA czy Wy będziecie walczyć o Azeroth?
Następny artykułPostapokaliptyczne Will to Live Online już dostępne na Steam!