Najnowszy list producenta H1Z1: King of the Kill z pewnością zaskoczył fanów, gdyż ujawniono w nim zupełnie nowy, utrzymywany w tajemnicy, tryb rozgrywki – Potyczki.

Skirmish (Potyczka)

Pierwszą ekscytującą rzeczą, o której chciałbym porozmawiać to nowy weekendowy tryb, który startuje już dzisiaj – 6 maja. Nazwaliśmy ten nowy zestaw reguł Potyczki (Skirmish) i można do niego dołączyć wybierając serwer Skirmish na liście serwerów. Potyczki te będą dostępne w każdy weekend maja (niedostępne w inne dni tygodnia) i myślimy, że dodadzą urozmaicenia w walkach Battle Royale.

Pierwszy zestaw reguł, który aktywny będzie w ten weekend nazwany został „Small Arms”. Oznacza to, że nie znajdziecie na mapie strzelb, AK47 i innych karabinów, a jedynie pistolety, kusze i łuki.

Pamiętajcie też, aby zwrócić uwagę na zrzuty samolotowe, gdyż będziecie mogli otrzymać z nich unikalne skórki, które będą do zdobycia tylko w potyczkach Small Arms.

Potyczki będą dostępne w każdy weekend maja i dążymy do tego, aby stały się regularnym eventem w przyszłości.

Broń z lunetami

Jeśli celujecie podczas gdy macie wyposażoną broń z lunetą, od teraz będziecie zmuszeni do widoku z pierwszej osoby patrząc przez lunetę. Wprowadzono to, aby zrównoważyć zasięg i obrażenie względem zdolności dostrzeżenia celu.

Początek meczy

Wprowadzenie tej zmiany na serwery Live zajmie kilka tygodni. Wszyscy gracze rozpoczną mecz w tym samym czasie. Nie będzie to już zależne od tego, że jeśli gra załadowała Ci się szybciej, to i szybciej zaczynasz. Gracze zostaną przytrzymani, do czasu aż wszystkim załaduje się gra i rozpoczną skok spadochronowy w tym samym momencie.

Ostatnie poprawki błędów, które trafią na serwery Live w przeciągu najbliższych tygodni:

  • Delikatnie zmieniono bombardowanie, tak aby bomby nie spadały na cały obszar
  • Poprawy w walce – trwają prace nad rejestracją obrażeń, torem lotu pocisków i inne
  • Znerfowano dokładność strzelania podczas skoku – będziecie teraz bardzo niedokładni, kiedy spróbujecie wystrzelić podczas skoku
  • Poprawki związane z kółkiem myszki w trybie obserwacyjnym
  • Ulepszenia dźwięku dla broni i pocisków oraz poprawa balansu dźwięku
  • Naprawiono błąd związany z podwójnym uderzeniem melee – błąd ten bardzo mocno psuł zabawę na serwerach Just Survive.

Muszę powiedzieć, że pomysł z Potyczkami jest naprawdę fajny i myślę, że będą się one cieszyć dużym  powodzeniem. A co Wy o tym sądzicie?

Oprócz tego, w dniu dzisiejszym, ekipa H1Z1: Just Survive zaprasza na specjalny stream z serwera testowego, na którym to zaprezentowana zostanie nowa populacja zombie. Stream ten zaplanowany został na północ czasu polskiego i każdy chętny może zalogować się na serwer testowy i pograć z devsami.

A tymczasem… ja nadal nie mogę zalogować się do Just Survive. Mogę zagrać w każdą inną grę DBG oprócz tej, a obsługa klienta twierdzi, że mam problem z połączeniem. Na logikę – gdybym miała taki problem, to czy mogłabym zalogować się do EQ2, PlanetSide 2, DCUO, Landmarka, czy też King of the Kill? Bo w każdą z tych gier mogę grać, a przy logowaniu do Just Survive dostaje błąd G-29. I nie – nie jest to wina mojego połączenia! Grrrrr….