Czy grając w ARK: Survival Evolved lub też inne survivalowe gry, kiedykolwiek zastanawialiście się, jakby to było, gdybyście mogli wcielić się w któreś z występujących tam stworzeń? Wyobraźcie to sobie, jakby to było przemierzać świat jako tyranozaur i siać spustoszenie w plemionach marnych człowieczków?

No cóż, już niedługo będziecie mogli spróbować jak wygląda świat „po drugiej” stronie, gdyż nowy tryb ARK: Primal Survival pozwoli Wam wcielić się w jedno z prehistorycznych stworzeń.

W ARK:Primal Survival gracze doświadczą pełnej mechaniki przetrwania oraz cyklów życia, począwszy od narodzin, rozmnażania, rozwoju, tworzenia stad, a nawet możliwość zbudowania prymitywnych nor, czy też legowisk.

Jako raptor będziecie musieli komunikować się z innymi raptorami i koordynować taktyczne ataki na inne stworzenia. Będziecie mogli też spędzić całą noc jako pająk zamieszkujący jaskinie Araneo, łapiąc ofiary przy pomocy utkanej przez Was sieć oraz toksyn, a także składać jaja i powiększać swój ród. Wcielając się w wilka będziecie musieli zbudować swoja watahę, dzięki czemu upolujecie kolację. Możecie też wybrać spokojne życie niedźwiedzia, wypełnione łowieniem ryb i przytulankami z małymi niedźwiadkami, które oczywiście trzeba ochronić przed innymi drapieżnikami. A osoby lubiące strategiczne myślenie mogą wcielić się w Titanomyrma i budować swoje mrowiska, nie zapominając oczywiście o składaniu jaj i ucieczką, gdy zagraża Wam zdeptanie.

To tylko kilka przykładów, bo tak naprawdę będziecie mogli wcielić się w każde zwierze, jakie można znaleźć w ARK: Survival Evolved i doświadczyć na własnej skórze jak to jest, gdy stajecie się czyjąś kolacją.

 

Nie spodziewaliście sie tego, prawda?

No cóż, studio WildCard nadal potrafi zaskoczyć.