W czasie trwającej konferencji E3, twórcy gry Absolver – Studio Sloclap, zaprezentowało kilka minut rozgrywki i muszę powiedzieć, że jak na razie gra ta wygląda bardzo interesująco.

Absolver to gra akcji osadzona w realiach fantasy, gdzie ruch postaci jest jej bronią. Gra ta będzie mieć bardzo rozbudowany system walki wręcz, jak i z wykorzystaniem broni białej, a to wszystko dzięki możliwości spersonalizowania swojego stylu walki używając specjalne menu – Combat Deck. W trakcie walki gracz będzie mógł się przełączać pomiędzy stworzonymi czterema stylami walki, a do jego dyspozycji będą także zdolności specjalne takie jak kontratakowanie, parowanie, unikanie, czy nawet udawanie ataku.

Tytuł ten oferować będzie tryby wieloosobowe PvE, jak i PvP, w których to natknąć się będzie można na innych graczy, a także Areny do walk PvP 1vs1 i 3vs3. Aby móc nauczyć się wszystkich ciosów lub też mieć możliwość używania broni białej, gracz będzie musiał zwiedzać świat zapełniony świetnie walczącymi NPC. Ciekawostką jest to, że zwiedzając otwarty świat tej gry rozpoznanie czy mamy do czynienia z NPC, czy też może z graczem, nie będzie takie proste. Gra ta ma włączony „friendly fire”, czyli zadawanie obrażeń nawet postaciom z jakimi jest się w grupie, więc trzeba będzie bardzo uważać na swoje ciosy.

I co o tym sądzicie? Jak dla mnie tytuł ten zdecydowanie wyróżnia się na tle tych wszystkich post-apokaliptycznych survivali z zombiakami.

Premiera tej gry na PC oraz konsole zapowiedziana została na rok 2017.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.