I kiedy wydawało się, że po premierze ostatniej części rozszerzenia Genesis do ARK:Survival Evolved, nie zobaczymy już żadnych nowych treści dodawanych do tej gry, developerzy ujawnili plany na następne miesiące.

Jednak, jeśli spodziewacie się kolejnych płatnych rozszerzeń, to się rozczarujecie, bo zdecydowana większość developerów pracuje obecnie nad ARK 2. Natomiast by gracze mieli co robić do premiery kolejnej odsłony serii, twórcy ARK: Survival Evolved zapowiedzieli dwa darmowe rozszerzenia – każde z nową mapą i stworzeniami.

Pierwsze z nich to Lost Island (Zaginiona Wyspa), które zadebiutuje już 14 grudnia 2021. Udostępni ono graczom olbrzymią mapę (150km2!), nowe biomy, wyzwania i tajemnicze ruiny. Na mapie tej pojawią się także trzy nowe stworzenia: szybki i niszczący pancerze Amargazur, wspinający się po ścianach i rozbrajający tekowy pancerz Dinopithecus oraz szybujący i nienawidzący chitynowego pancerza Sinomacrops.

Natomiast na czerwiec 2022 roku zapowiedziano premierę mapy ARK: Fjordur.

Ta zapierająca dech w piersiach mapa w klimatach nordyckich, będąca obecnie nieoficjalnym modem na PC, pozwoli fanom odkryć starożytne królestwa, ogromne zamki i zmienić się w wikinga. Także w przypadku premiery Fjordur, mapa ta zadebiutuje z trzema unikalnymi stworzeniami – pierwsze z nich to Andrewsarchus.

Poprzedni artykułNew World PTS: Zmiany i nowości w rzemiośle
Następny artykułDysterra zaprasza na kolejne beta testy, dodaje nowe bronie