W dniu dzisiejszym wydawca gry Armored Warfare opublikował nowy zwiastun przedstawiający aspekt PvE obecny w tej darmowej, taktycznej strzelance wieloosobowej z czołgami w roli głównej.

Zwiastun ten skupia się na ukazaniu rozgrywki w trybie kooperacji, gdzie gracze walczą przeciwko sztucznej inteligencji. Tryb PvE jest czymś unikalnym w grach o czołgach i w przeciwieństwie do podobnych gier z tego gatunku skupiających się na rozgrywce PvP, tylko Armored Warfare oferuje rozgrywkę w pięcioosobowym zespole, którego misją jest zniszczenie wroga i zdobycie celu. Tryb ten został zaprojektowany z myślą o graczach, którzy lubią podejmować wyzwania razem z przyjaciółmi, zamiast walczyć przeciwko innym graczom. Najnowszy zwiastun przedstawia historię jednego z najemników i jego sposób radzenia sobie ze światem spowitym ogniem „nowej wojny”.

Misje PvE posiadają trzy poziomy trudności: łatwy, średni oraz trudny.

Poziom trudności ma wpływ na siłę i liczbę przeciwników. Na poziomie łatwym wróg sterowany przez sztuczną inteligencję posiada słabsze pojazdy, natomiast na najwyższym poziomie trudności wróg SI jest bezwzględny i prowadzi do boju sporą ilość dobrze opancerzonych maszyn oraz używa zaawansowanej taktyki. Użytkownicy mogą wybrać misję o dowolnym poziom trudności na ekranie wyboru misji. Dostępne misje zmieniają się regularnie, co kilka minut.

Każda z misji rozpoczyna się wprowadzeniem – krótkim przeglądem głównych i pobocznych celów, opisem tła historycznego misji, jej miejsca oraz przeciwników z jakimi zmierzy się gracz. Wszystkie cele posiadają ograniczenie czasowe na ich wykonanie. Misja kończy się sukcesem tylko w przypadku, gdy wszystkie cele główne zostały wykonane. Ukończenie celów pobocznych pozwala graczom na zdobycie dodatkowych nagród w przypadku powodzenia misji. W grze występują różne rodzaje celów, takie jak: zdobycie pozycji, zniszczenie celu, obrona celu, powstrzymanie wroga przed zajęciem pozycji.

Wszystkie zadania przydziela oficer operacyjny, którego głos prowadzi graczy w trakcie trwania misji, informuje o zmianach w celach misji, ostrzega przed falami nieprzyjaciela oraz innych wydarzeniach w trakcie jej trwania. Na koniec misji operator opisuje graczom wynik misji oraz wypłaca nagrody. Niezależnie czy gracz szuka ciężkiego wyzwania, w którym niezbędna jest praca zespołowa, czy prostej rozrywki, tryb PvE oferuje z pewnością coś dla każdego.

AW_ chieftain-mk6

Do takich misji z pewnością przyda Wam się legendarny czołg podstawowy Chieftain MK6. Więc jeśli go jeszcze nie macie, to napiszcie dlaczego chcielibyście go mieć. Macie czas do jutra, czwartek 7 lipiec, do godziny 23:59 i autor najciekawszej wypowiedzi otrzyma kod na ten właśnie pojazd.