Housing jest tak popularny, że rzadko która gra decyduje się go nie wprowadzać. Jeśli funkcja ta nie jest dostępna w momencie premiery, to z pewnością dodana zostaje w późniejszym czasie.

Chińska wersja Revelation Online jest od kwietnia w fazie otwartych beta testów i NetEase star się jak może aby udoskonalić ten tytuł zanim trafi on na nasz rynek. Jeszcze w sierpniu na serwery tej gry wprowadzony zostanie system housingu i muszę powiedzieć, że jest on bardzo pomysłowy.

Zgodnie z zapowiedzią twórców, każdy gracz otrzyma swoje lokum prawie za darmo. Oznacza to, że najprawdopodobniej trzeba będzie zrobić jakieś questy aby móc odblokować dostęp do wielgachnego żółwia, na którym to pomieścić się mają apartamenty dla wszystkich graczy. Niestety nie wiem, czy żółw ten będzie się poruszał po jakimś obszarze, czy też pojawi się ich kilka i każdy stać będzie w innym regionie.

Ta sama aktualizacja wprowadzić ma do gry ponad 160 rodzajów mebli w tym parawany, kilku-osobowe łoża, wanny, żyrandole, a także garderobę, w której to będzie można umieścić oraz przymierzać stroje posiadane przez daną postać. Oprócz tego gracz otrzyma pięć dodatkowych kluczy, które może rozdać znajomym, po to aby mogli wpadać z wizytą.

Zapowiada się ciekawie, prawda?

A to nie koniec, bo w planach developerów jest dodanie także domów w innych rejonach, takich jak na przykład na drzewach w strefie zamieszkanej przez wróżki.

Poniżej kilka prac koncepcyjnych zaprezentowanych przez twórców Revelation Online. Prawda, że wygląda to bardzo interesująco?

8 KOMENTARZE

  1. Czy jest coś wiadomo odnośnie tego jak te domki będą dostępne, w sensie czy będzie to wyglądało tak że ktoś se przybiegnie i zajmie 3/4 wszystkich dostępnych domków czy to kiedy będę chciał go postawić nie będzie miało znaczenia a i tak znajdę na niego miejsce?

    • To nie będzie tak jak w ArcheAge. To będą instancjonowane miejsca – tzn, że masz kilka rożnie wyglądających apartamentów, wybierasz jeden i mieszkasz. Każdy będzie wchodził do swojego własnego mieszkanka 🙂

      • Właśnie o to mi chodziło, no i to jest dobre rozwiązanie a nie że jakiś jedne gracz zajmie se 3/4 zony i super trzyma tam nic. Tylko Kinya jeśli dowiesz się że mają tam dodać paczki jak w AA plx nie mów mi tego przed naszą betą. O_)O

      • Brzmi identycznie jak housing w SWTOR. Tam też jest parę mniejszych i większych domów, które można kupić i następnie dekorować – wszystko w formie instancjowej. Można wejść do kogoś jeśli ma się klucz lub z tego co pamiętam zaproszenie, czy jakoś tak.

  2. O ile jestem wielkim fanem housingu w stylu AA czyli dzielnic z działkami to wiem jakie to ma wady a RP elementy ( łużko, prysznic)mnie zafascynowały zobaczymy jak to wyjdzie.

Comments are closed.