W ostatnim czasie zaobserwować można wysyp nowych taktycznych strzelanek, których podstawowym założeniem jest rozgrywka w szybkim tempie, a nie stanie przez kilka minut za osłoną i strzelanie z dystansu.

LawBreakers, najnowsza gra studia Boss Key Production, także należy do tej grupy, ale tutaj prócz szybkiej akcji na ziemi, gracze mogą jesz cze unosić się w powietrzu – a to wszystko dzięki miejscom w których jest zerowa grawitacja. W obszarach tych można szybować w powietrzu, a do nawigacji używa się specjalnych dysz, haków, a nawet wystarczy odrzut po wystrzeleniu pocisku. I to właśnie te możliwości strasznie mi sie spodobały gdy próbowałam tą grę w ostatni weekend. Jak to zazwyczaj bywa – miałam najsłabsze wyniki z drużyny, ale tutaj winę zrzucam na brak samouczka, który naprawdę jest potrzebny aby móc odkryć te wszystkie niuanse poszczególnych klas. Tak na dobrą sprawę musiałam uczyć się klas oraz poruszania po obszarach bez grawitacji podczas meczów, a to jak wiadomo nie jest najlepszy pomysł. Liczy się jednak to, że się świetnie bawiłam i mam nadzieję, że gra ta przyciągnie sporą rzeszą fanów.

LawBreakers jest grą oparta na klasach i każda z nich ma unikalne zdolności. Zaprezentowani jakiś czas temu Enforcerzy, czyli egzekutorzy, mają do swojej dyspozycji karabin, pistolet wstrząsowy oraz wyrzutnię rakiet. W najnowszych zwiastunach klasowych możemy natomiast zobaczyć jak wyglądać będzie rozgrywka szybkim Asasynem oraz powolnym Tytanem. Asasyn używa do walki mieczy oraz strzelby, a także haków pozwalających na szybkie przemieszczanie się po polu walki. I uwerzcie mi – te miecze są cholernie ostre i niebezpieczne.  Tytani natomiast może i są powolni, ale za to maja najwięcej punktów życia oraz używają wyrzutni rakiet, min i niesamowitej siły aby rozłożyć przeciwników na łopatki.

 

1 KOMENTARZ

  1. Szybka gierka cały czas coś się dzieje.Grafika Ok ale trochę wymagająca ,assasinka zbyt OP można skosić wrogów na dwa ciosy a Ty musisz w nią z cały magazynek wpakować.Ale super gra.

Comments are closed.