W trakcie prezentacji zmian, jakie trafią do The Elder Scrolls Online wraz z aktualizacją One Tamriel, producent gry Matt Firor zdradził, że jeszcze pod koniec tego roku wprowadzony zostanie także, znienawidzony przez wielu, system skrzynek z szansą na wygranie cennej nagrody – Crown Crate.

Jak się można było tego spodziewać, komunikat ten wywołał wiele zamieszania i dramy, mimo iż – przynajmniej na razie, gracze nie będą mogli handlować tymi skrzynkami, czy też sprzedawać rzeczy z nich otrzymanych. Tak przynajmniej wynika z zapewnień Firora, który zdradził w czasie weekendowego spotkania z graczami, że gra w Black Desert Online i nienawidzi ostatnio wprowadzonych zmian.

O zmianach jakie trafią do gry już w październiku wraz z One Tamriel.

Skrzynki te kosztować mają 400 koron i co jakiś czas wprowadzone zostaną ich nowe wersje. Otwierając je gracze będą mieć szansę na otrzymanie materiałów konsumpcyjnych, podobnych do tych dostępnych obecnie w sklepie, ale słabszych oraz rzeczy kosmetycznych typu stroje, wierzchowce, osobowości i inne. Część z tych rzeczy to sprzedawane wcześniej limitowane wersje wierzchowców i strojów, których nie można już zakupić w sklepie za korony. Ale to nie wszystko, devsi zapowiedzieli, że w skrzynkach znajdą się także zupełnie nowe rzeczy, które będzie można zdobyć tylko w ten sposób.

A co jeśli gracz posiada już daną rzecz? W takim przypadku będzie mógł dany przedmiot wymienić na Klejnoty Koronne (Crown Gem) i zakupić za nie inną rzecz z tych skrzynek, korzystając ze specjalnej zakładki, jaka dodana zostanie do Marketpalce.

No cóż, może w końcu gracze doczekają się wierzchowców, których istnienie w plikach odkryto już dawno temu.

A co Wy myślicie o tych skrzynkach? Dobry pomysł, czy też nie jesteście fanem tego systemu?