Wczorajszy dzień był bardzo interesujący jeśli chodzi o informacje dotyczące nowo powstającego survivalu w klimacie fantasy – Dark and Light.

Wygląda na to, że trwają już zamknięte Alpha testy tej gry i jak to zwykle bywa, wyciekło kilka ciekawostek.

Dark and Light będzie B2P

Zacznijmy od tego, że gra będzie bardzo wymagająca i gracze, którzy nie opanują wiedzy magicznej, jak i posługiwania się dostępnymi broniami, mogą napotkać spore trudności. O ile w dzień napotkać będzie można w miarę łagodne tworzenia, to noc będzie prawdziwym wyzwaniem. Nie dość, że będzie ona mroczna, to właśnie wtedy pojawią się wszystkie najgorsze zjawy, szkielety i inne potwory.

dnl-leak-2

dnl-leak-3

Sam świat jest olbrzymi i bardzo zróżnicowany, ale nie będzie mieć takiej dużej powierzchni jak wcześniejsza wersja tej gry. Gracze napotkają różne środowiska, począwszy od tych najbardziej naturalnych, a skończywszy na magicznych, jak na przykład lewitujące wsypy.

 

Jeden z uczestników Alpha testów zamieścił także gif przedstawiający walkę z trzeciej osoby. Musze powiedzieć, że wygląda ona całkiem nieźle, a do tego widać na niej zamianę wielkiego przeciwnika na łagodną owieczkę 🙂

dnl-walka

I najważniejsza informacja, chociaż nie wiem na ile jest prawdziwa. Ta sama osoba, która zamieściła gif z walki oraz zdjęcia nocnych zjaw i szkieletów, napisała również, że Snail Games planuje wystartować ze Setem Early Acccess na przełomie listopada i grudnia.

Jak na razie gra zapowiada się bardzo interesująco – nieprawdaż?