Na początku września twórcy The Division obiecali otworzenie serwera testowego dla tej gry. Pierwotnie zapowiedziany on został na połowę września, ale z pewnych przyczyn musiano opóźnić jego premierę.

Wygląda na to, że pierwsza wersja aktualizacji 1.4, która to znacznie zmieni i ulepszy rozgrywkę, jest już gotowa do testów, gdyż w najnowszym komunikacie podano datę premiery serwera testowego: 26 wrzesień.

20160921_the-division

Zgodnie z informacjami podanymi na oficjalnym forum Ubisoftu, serwer testowy The Division nie będzie powiązany z dotychczasowym klientem gry, co oznacza że gracze chcący przetestować zmiany będą musieli ściągnąć nowego klienta.

Świat The Division dzieli się na poziomy

Na serwer testowy zalogować się będą mogli zarówno gracze, którzy zakupili grę na Steam, jak i poprzez UPlay. Oprócz tego wszyscy będą mieć dostęp do swoich postaci z wersji Live, chociaż czasami devsi mogą poprosić o założenie nowej.

Serwer testowy (PTS) The Division będzie dostępny tak długo, jak będzie to konieczne, aby sprawdzić wszystkie nowości i otrzymać jak najwięcej opinii graczy. Po przetestowaniu nowej zawartości zostanie on wyłączony, do czasu gdy będzie potrzebny po raz kolejny.

Ważne jest także to, że serwer ten nie będzie objęty NDA, a to oznacza, że będzie można dzielić się informacjami dotyczącymi zmian, jakie trafią do gry w zapowiadanej na październik aktualizacji 1.4.

Więcej informacji na temat zasad działania tego serwera znajdziecie na forum Ubisoft.