Zeszłotygodniowa aktualizacja H1Z1: Just Survive nie tylko wprowadziła do gry kilka zmian i nowości, ale także tonę błędów. I to poważnych, bo niektóre z nich pozwalają na duplikowanie przedmiotów.

Listę błędów jakie możecie obecnie napotkać obecnie w grze, zamieściłam kilka dni temu i mogę Wam powiedzieć jedno – twórcy gry zdają sobie sprawę z powagi sytuacji. Nie tylko przeprosili oni graczy za problemy, ale także zapowiedzieli kolejny wipe serwerów.

Chcielibyśmy serdecznie przeprosić wszystkich graczy, którzy doświadczyli niedogodności [związanych z czwartkową aktualizacją]. Mając na uwadze powyższe, chcielibyśmy przedstawić Wam w jaki sposób radzić będziemy sobie z tymi problemami.

Po pierwsze, musimy zidentyfikować błędy o wysokim priorytecie i je naprawić. Co mam na myśli mówiąc „wysoki priorytet”? Są to błędy, które umożliwiają obejście niektórych systemów gry lub też nie dopuszczają do uczestnictwa w tychże systemach. Przykładami są tutaj:

  • Połączenie z serwerami oraz problemy z synchronizacją;
  • Interakcja ze specyficznymi przedmiotami powodująca crash serwerów;
  • Niemożliwość ustawienia przedmiotów na fundamentach.

Kiedy naprawimy te błędy, przejdziemy do drugiego rozwiązania, które pozwoli nam z nimi walczyć – kolejny reset serwerów (wipe).

Mamy olbrzymią ilość zgłoszeń dotyczącą exploitów pozwalających duplikować przedmioty, no i oczywiście ma to duży wpływ na balans w grze, co musi zostać przez nas uwzględnione. W tym momencie kolejny wipe, po naprawieniu powyższych błędów, jest najlepszym sposobem aby to zrobić. Musimy podkreślić, że chociaż nie podajemy Wam ram czasowych kiedy wprowadzone zostaną te poprawki, to jednak agresywnie nad nimi pracujemy.

Oto jakie zmiany wprowadzono gry w ostatniej aktualizacji

Także szykujcie się na kolejny reset serwerów w H1Z1: Just Survive i pamiętajcie, jeśli ekipa DayBreak Games złapie Was na wykorzystywaniu błędów w grze, to grozi Wam ban na konto.

201412_h1z1_bug_rabbit

P.S. Zapraszam także do polubienia strony BabaGra.pl na FB oraz do poczytania o innych survivalach – może znajdziecie jakiś nowy, interesujący Was tytuł.