Już jakiś czas temu fani survivalu Dark and Light zauważyli, że gra ta będzie uderzająco podobna do ARK: Survival Evoleved.

Zastanawiające także było to, że kilka tygodni temu studio Snail Games zapowiedziało udostępnienie graczom 15 tytułów w 2017 roku, wliczając w to darmowe ARK: Survival Evolved Online, PixARK oraz ARK Go.

No cóż – okazuje się, że studio WildCard, twórcy survivalowego hitu ARK Survival Evolved, zakupione zostało przez firmę SDE Inc, która to należy do chińskiego Snail Games. Zgodnie z odkrytymi dokumentami studio WildCard oraz SED Inc połączyły się i stworzyły firmę Snail Ark Inc.

Zaskakujące jest to, że cały ten proces miał miejsce w grudniu 2015 roku i dopiero teraz zostało to ujawnione. Informacje te odkryte zostały przez zainteresowane procesem pomiędzy Trendy Entertainment oraz WildCard jaki miał miejsce w tym roku, w dokumentach uzupełniających, jakie złożone zostały do sądu w ostatnim okresie.

To teraz już wiecie dlaczego ARK powoli zmienia się w światową markę i dlaczego w niedługim czasie pojawi się tyle innych gier sygnowanych tą nazwą.