Dwa tygodnie minęło od czasu, kiedy na serwery Live PlanetSide 2 trafiła ostatnia aktualizacja. Z ilości komentarzy widzę, że przypadła Wam ona do gustu 🙂

Nie wiem czy wiecie, ale w tym samym czasie na serwer testowy także trafiły pewne zmiany, wśród nich nowa umiejętność dla Medyka – Forward Spawn, czyli przenośna stacja odradzania.

Parę słów o tym nowym ustrojstwie – pamiętajcie, że to dopiero serwer testowy i wszystko może ulec zmianie.  Zacznijmy od tego, że jest to przenośna stacja odradzania, którą będzie można umieścić nawet w pomieszczeniu, a dodatkowo regeneruje ona życie sojuszników znajdujących się w niedalekiej odległości. W pierwszej wersji założeniem devsów było, aby funkcja ta zastąpiła Shield Recharging Field. Po kilku dniach jednach i wielu płaczach graczy, ostatecznie wycofano się z tego pomysłu – Shield Recharging Field zostaje.

No więc po co do gry dodany zostanie ta stacja? Przede wszystkim ma ona pomóc zarówno obrońcom, jak i graczom atakującym. Atakujący zyskają możliwość umocnienia ich pozycji w bazach, co ostatecznie będzie sprzyjać szybszemu przejmowaniu baz. Jeśli chodzi o obrońców, to w końcu będą się mogli wyrwać z miejsc odradzania, które często są osaczone przez nieprzyjaciół. W obu przypadkach zredukuje to także zależność od Sundererów oraz stworzy więcej możliwości wykorzystania różnych obszarów dużych baz.

Warto dodać, że strefy No Deploy nie będą mieć zastosowania w stosunku do tych przenośnych stacji, chociaż nie będzie może rozmieścić kolejnej w odległości mniejszej niż 75 metrów od innej stacji należącej do tej samej frakcji. Obecnie stacja ta odświeża graczom znajdującym się w jej zasięgu 42 HP na serwerze testowym, ale wartość ta może jeszcze ulec zmianie. Wygląda tez na to, że tylko gracze, którzy zginęli w odległości nie większej 100 metrów od Forward Spawn będą mogli się na nim odrodzić.

To nie koniec zmian, bo tak jak było to zapowiadane już jakiś czas temu, ekipa PlanetSide 2 planuje także zmienic bonusy wynikające z posiadania baz oraz blokady kontynentów. I tak:

Tech Plant

  • Nie ogranicza użycia podstawowych czołgów frakcyjnych.
  • Posiadanie Tech Plant pozwala na przywołanie domyślnego ATV używając systemu Waypoint (nadal w fazie praca)

Amp Station

  • Nie zwiększa sprawności cieplnej wieżyczek w bazach

Amerish

  • Nie zmniejsza kosztu materiałów eksploatacyjnych dla piechoty
  • Zamiast tego powoli regeneruje życie generatorów w bazach jeśli ulegną zniszczeniu

Indar

  • Nie redukuje kosztu samolotów
  • Zmniejsza przegrzewanie sie wieżyczek w bazach

Esamir

  • Nie redukuje kosztu pojazdów naziemnych
  • Punkty przechwytywania w bazach należących do frakcji, która przejęła Esamir, a także połączonych przepływem walk, powoli regenerują tarcze piechoty.

Jest jeszcze jedna sprawa warta wspomnienia. Zgodnie ze słowami ekipy PlanetSide 2 planują oni zmienić działanie HIVE. W tej chwili system ten nie jest zadowalający, głównie dlatego, że gracze wykorzystują błędy i exploity, aby stawiać bazy w miejscach, gdzie nie można ich zniszczyć. Jeden z graczy zaproponował, aby zamiast punktów HIVE tworzyły specjalny rdzeń, który trzeba dowieźć do bazy aby zdobyć punkt. Odpowiedź Wrela była następująca:

Rozmawialiśmy o kilku wariacjach. Nie możemy podać w tej chwili szczegółów, ale większość z nas pragnie, aby regeneracja VP była bardziej interaktywna.

No to Wasza kolej – co sądzicie o tych zmianach i pomysłach?