Starzy wyjadacze gier MMO z pewnością tęsknią za czasami, kiedy gry te rzeczywiście zachęcały do zabawy z innymi graczami, a bieganie solo nie było do końca możliwe.

Ja tęsknię do tego typu gier. Chciałabym aby gry MMORPG ponownie stały się wymagające, ale nie sądzę aby to się stało. Jednakże powstaje taka gra i powiem uczciwie, że z niecierpliwością na nią czekam – Pantheon: Rise of the Fallen.

Ekipa Visionary Realms opublikowała kolejny newsletter skierowany do fanów, tym razem skupiając się na rzemiośle, zbieractwie oraz systemie, jakiego nie znajdziecie w żadnej innej grze MMO – percepcji.

Zacznijmy od rzemiosła, bo tutaj gracze będą mogli wybrać jedną z następujących profesji: alchemik, kowal, stolarz, krawiec, kucharz, kamieniarz oraz skryba. Ale to nie koniec, bo każda z tych profesji będzie mieć także specjalizacje i w tym przypadku także będzie można wybrać tylko jedną. Oznacza to, że w końcu jedna postać nie będzie znała wszystkich fachów, tylko trzeba będzie współpracować z innymi graczami.

Jeśli chodzi o ekwipunek dla gracza dostępny w Pantheon, to gracze będą mieli do wyboru dwie drogi: znaleźć NPC w świecie, z których będzie można go zdobyć, lub też znaleźć rzemieślnika, który ma na to przepis. Warto dodać, że przedmioty stworzone przez rzemieślnika będzie można ulepszać i zmieniać ich właściwości, podczas gdy te zdobyte po zabiciu NPC pozostaną bez zmian.

Zbieractwo natomiast ma być elementem gry dostępnym dla każdej postaci, która posiada odpowiednie narzędzia.

Twórcy Pantheon: Ride of the Fallen opublikowali także krótki film wyjaśniający system percepcji, czyli postrzegania, który w zależności od tego co zauważą ich postacie przemierzając świat, ma dać graczom dodatkowe możliwości w tym co robią. Podany przykład to zadanie, które dostarczone jest nie przez NPC z wykrzyknikiem nad głową, ale płaczącą kobietę. To od gracza zależeć będzie, czy zatrzyma się aby dowiedzieć się czemu postać ta płacze, czy też pójdzie dalej nie dostrzegając tego co dzieje się wokół niego.

Filmik tym bardziej warty obejrzenia, że narratorem jest mój ulubiony youtuber – HiveLeader.