Jeśli nie zwariują od ilości nowych przedmiotów, to będzie dobrze 🙂

Jeśli chodzi ogólnie o crafterów, to częściowo pisałam już o nowych przepisach (np. evac totem). Będziemy mieć ręce pełne roboty… Tinkererzy na przykład dostaną wiele ciekawych przepisów jak chociażby Hotwired Gnomish Hoverpad:

A zapaleni, uzależnieni harvesterzy ucieszą się z pewnością z Tinkered Personal Harvest Depot, który może pomieścić aż 100 różnych rzeczy z harvestu, oczywiście każdy stack po maksymalnie 20tyś.

Ale najwięcej do roboty będą mieć dekoratorzy. Jak zobaczyłam te wszystkie meble z frakcji, to po prostu „szczęka mi opadła”. Oczywiście sama też robiłam screenshoty, ale teraz posłużę się stroną EQ2Decorators, gdzie doskonale zaperezntowano co czeka maniaków i ile statusu muszą mieć by kupić poszczególne rzeczy. Już teraz współczuję Zefirowi…

Jest mnóstwo frakcji do zrobienia, ale zacznijmy od Paineel. Meble tutaj dostępne są przepiekne. Pełno w nich szklanych i metalowych elementów, no bo w końcu samo Paineel to granit, szkło i przepiękne ozdoby z metalu.

Paineel Elaborate Table

Noble Paineel Bench

Oczywiście przedmiotów jest o wiele więcej, i można je wszystkie obejrzeć TUTAJ.

Kolejną frakcją z którą z pewnością chcielibyśmy mieć bliższy kontakt są Kerra. Prócz mnóstwa mebli dostępnych od merchanta w zależności od frakcji, mają również oni przepisy dla Outfitterów (tailor, armorer, weaponsmith). I teraz kilka słów wyjaśnień jeśli chodzi o frakcje w wiosce Kerra. Są dwie: Kerra Isle i Kerra Isle Outfitters. Typowe questy frakcyjne dla Kerra Isle są adventure, a dla Kerra Isle Outfiters są to questy crafterskie. Najciekawsze jest to, że robiąc questy dla pierwszej frakcji, rośnie nam tylko Kerra Isle Faction, natomiast robiąc questy dla Kerra Isle Outfitters – rosną nam obie frakcje. Także należy na to zwrócić uwagę. Będziemy mogli ty zakupic nastepujące przepisy no-trade:

 • Traditional Kerra Cloth Weaving – level 80 dla wszystkich crafterów; 4 rolki materiału; 4tyś frakcji, Kerra Isle Outfitters
 • Advanced recipe books, levele  80-89  dla Armorer’a, Weaponsmith’a i Tailor’a – 10tyśKerra Isle Outfitters frakcji.
 • Armorers Battleground Secrets of the Kerra, Tailors Battleground Secrets of the Kerra, Weaponsmiths Secrets of the Kerra – 40tyś frakcji u Kerra Isle Outfitters – level 85 i 89.
 • Tailors Casualwear Secrets of the Kerra – 30tyś frakcji z Kerra Isle Outfitters – level 85

Pułapka na szczury i myszy

Nie martw się Myszka, my ciebie obronimy!

Kocie schody

No i coś na ząbek. Jestem pewna, że Myszkę uszczęśliwy fakt iż będzie mogła w końcu dorwać porządny kawałek sera! (pssst… tylko uważaj na pułapki!)

To były oczywiście tylko przykłady, ponieważ wybór jest o wiele większy i zainteresowani mogą obejrzeć wszystko TUTAJ.

No to proszę wycieszki, przechodzimy do kolejnej frakcji. Jestem pewna, że już teraz macie kolorowy zawrót głowy, ale jeszcze sporo przed nami. Opowiem Wam teraz o ukrytej wiosce, gdzieś pomiędzy skałami. Znaleźć ją można tylko za pomocą nagrody z questów od Jin’tu:  

Lud Hua’Mein robi co w ich siłach, by nikt nie dowiedział się o ich istnieniu. Ja moge powiedzieć, że niechcący, po wdrapaniu się na skały, znalazłam przejście do tej wioski 🙂

I tu znów mamy do czynienia z dwoma frakcjami. Jedna tylko dla adventure klas, druga dla crafterów. Robiąc questy crafterskie dla Hua’Mein Craftsman Faction, dostaniemy również frakcję dla Hua’Mein Village Faction. Przepisy (no-trade) skierowane tutaj sa do craftsmanów, czyli Provisioner’ów, Carpenter’ów i Woodworkerów.

 • Advanced Craftsman books dla Carpenter, Provisioner, Woodworker, levele 80 – 89, frakcja 10tys z Hua Mein Craftsmen
 • Carpentry Secrets of the Hua Mein ( z przepisami na specjalne przedmioty do podróży – port’rety), Woodworking Secrets of the Hua Mein, Provisioning Infusions of the Hua Mein i Provisioning Reductions of the Hua Mein są to przepisy na 85 level i wymagają 40tyś frakcji z Hua Mein Craftsmen

No i do tego dochodza Iluzje! Sa ich 4 i trzeba mieć 40 tyś frakcji by je zakupić. Ciekawostka może być fakt, że w rzeczywistości są to miecze do wyglądu, które zmieniaja nas w odpowiednią iluzję:

 • Katana of the Hua Mein Warrior dla Fighter’ów, Scout’ów, Fury i Warden
 • Mace of the Hua Mein Monk dla Fighter’ów, Mag’ów i Lekarzy
 • Sai of the Hua Mein Adventurer dla Fighter’ów, Mag’ów i Scout’ów
 • Staff of the Hua Mein Wanderer dla Fighter’ów i  Lekarzy

Niami z EQ2Traders w iluzji "Panda Wanderer"

Już widzę te wszystkie Pandy przemierzające dalekie ziemie Norrath…

Jeśli chodzi o meble, to należy mieć 30 tyś frakcji by można je kupić i wybór także jest olbrzymi i wszystkie mozna obejrzeć TUTAJ.

Hua Mein Łóżko

Kolejna frakcja jest dostępna tylko dla crafterów, a szczególnie dla Sage, Alchemików i Jubilerów. Aby dostac się do Quel’ule musimy na Lunch Pad w Toxxulia Forest pogadac z Pathfinderem i wybrać Stonebrunt Mountains. Po wylądowaniu niestety nie ma bezpośredniego połączenia i trzeba się przedrzeć do Lunch Pada, którego znajdziemy idąc w lewo i wybieramy Quel’ule. W tej zburzonej cytadeli znajdziemy pełno archeologów jak i eksperymentujących naukowców.

Tak jak wspominałam, tylko jedna frakcja jest tutaj dostępna Researchers of Quel’Ule faction dla wszystkich crafterów, jednakże część dziennych questów będą w stanie skończyć tylko scholar’zy. Przepisy dostępne u merchanta są no-trade:

 • Advanced Scholar Books na level 80-89 dla Alchemików, Jubilerów i Sage i dostepne przy frakcji na poziomie 10 tyś
 • Alchemy Secrets of Quel’Ule, Jeweler Secrets of Quel’Ule i Sage Secrets of Quel’Ule wymagają 40 tys frakcji i są na level 85

Aby zakupic meble, nalezy miec 30 tys frakcji, no i oczywiście ich wybór jest dość spory i w całości można obejrzeć je TUTAJ.

Laboratory Research Table

Należy pamietać o jednym. Meble kupowane od merchantów frakcyjnych są HEIRLOOM.

No ale to nie wszystkie jeszcze meble. Crafterzy dostali mnóstwo nowych przepisów, na piekne lampy, kolorowe szklane witraże, obrazy, łóżka itd. Mozna je wszystkie obejrzeć TUTAJ.

Sumac Washstand

Dodam jeszcze, że w starych przepisach carpenterów, też zaszły zmiany. Otóż dodano przepisy na różne dividery począwszy od levelu 20-go.

Mossy Briarwood Room Divider

I to nadal nie koniec informacji o przepisach dla crafterów. Musze sie zebrać w sobie i opisac jeszcze przepisy dla Outfiterów 🙂

Poprzedni artykułNadejszla wiekopomna chwila…
Następny artykułInfo – Update
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
malamysz

Ale pulapke na myszy to sobie wypraszam!