W czerwcu ekipa Daybreak Games odpowiadała na pytania społeczności Everquest, a kilka z tych pytań związane były z anulowanym EverQuest Next i przyszłością tej marki.

Od jakiegoś już czasu słyszymy, że studio to pracuje nad kolejną odsłoną EverQuest, chociaż informacje te nie zostały jeszcze jeszcze oficjalnie potwierdzone. Może developerzy nie mogą jeszcze rozmawiać na ten temat, ale w wywiadzie tym kilkakrotnie insynuują, że coś jest na rzeczy dając fanom nadzieję.

Jedną z najtrudniejszych lekcji jaką otrzymało studio Daybreak, na która wpływ miały anulowanie EverQuest Next oraz zamknięcie Landmarka, związana jest ze zbyt duża ilością informacji zanim studio upewniło się, że obiecywane przez nich wizje gier mogą zostać wypełnione. Te błędy nie zostaną powtórzone w przypadku kolejnej odsłony i dlatego też, następny projekt z serii EverQuest ujawniony zostanie dopiero wtedy, gdy twórcy będą pewni, że ich założenia będzie można zrealizować.

Zgodnie ze słowami Holly „Windstalker” Longdale – producenta wykonawczego serii EverQuest, praca wykonana przy EQ Next i Landmark nie zostanie zmarnowana, gdyż Daybreak nie poddaje się jeszcze z tą serią.

NantG Mobile LLC- spółka stworzona w kooperacji z Daybreak i NantWorks, we współpracy z obecną ekipą EQ, pracuje nad mobilną odsłoną tej serii, ale są dopiero na bardzo  wczesnym etapie.

Jeśli chodzi natomiast o PC, to fani raczej nie powinni spodziewać się kolejnego MMORPG – EverQuest 3, ale nowa produkcja ma zachować klimat oraz rozbudować fabułę tej serii.

Jedno jest pewne, o nowym EverQuest – w obojętnie jakiej formie, z pewnością jeszcze usłyszymy. Ciekawe jak to wszystko wpasuje się w tajemnicze zmiany planowane przez studio Daybreak.

PRZEZMassivelyOP
ŹRÓDŁOEverQuest Show
Poprzedni artykułH1Z1 zapowiada nowe rozszerzenie z mapą Outland, nowymi pojazdami i broniami
Następny artykułStudio WildCard zapowiada „coś dużego” dla fanów ARK: Survival Evolved
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Selsi

Nie wierzę kurczę nie wierzę żeby to było możliwe ale strasznie bym chciał znowu zagrać wspolnie w everquest

Nsuidara

Nie uwierzę w tę firmę póki nie zobaczę premiery + trochę czasu…

Vuko4000

Ta napewno i co jeszcze może frytki do tego ?