…bo jestem rozczarowana i to chyba po raz pierwszy. Totalnie. Rzeczy z City Festival w Neriak są po prostu brzydkie i tyle. W paskudnym nijakim kolorze. Nawet nie chce mi się o nich pisać. Kelethin i Gorowyn mnie zachwyciły, natomiast Neriak kompletnie rozczarował. Jak chcecie to zajrzyjcie TUTAJ i sami sobie obejrzyjcie i oceńcie.

Czas szybko leci, bo to już rok odkąd zaczęłam pisać o EQ2… Jeden z pierwszych postów dotyczył Brewday 2009. Nadchodzący BREWDAY 2010, czyli święto piwoszy (od 11 marca) zapowiada się jeszcze bardziej fascynująco! A dlaczego? Bo już widzę sporą część populacji biegającej z takim oto plecakiem:

A z bliska wygląda on tak:

No tak, ale zdobycie go nie będzie takie łatwe. Po pierwsze musimy zrobić zeszłoroczny quest „Beers for Brell” od Avatar’a of Below, który będzie przechadzał się po Antonice w okolicach Qeynos. Ten quest jest nam potrzebny do uzyskania przepisu od Avatar’s na Brell Backpack. Potem należy znaleźć parę specjalnych rzeczy do craftu oraz zrobić sobie beczkę  Hanging Keg of Ale, która jest jednym z przedmiotów wymaganych by powstał ten piwny plecak. Sam plecak jest Heirloom, ma 36 slotów i opcję, którą możemy wybrać (albo i nie), że jest widoczny na naszych plecach.

Kolejną nowością będą całkowiecie nowe przepisy crafterskie dla każdego (lvl 2 artisan). Zakupić je będzie można od Balin’a Copperfoota w Bar of Brell instancji. Dla tych co nie wiedzą, albo zapomnieli, przypominam, że to specjalna piwna instancja do której wejścia pokażą się w dokach Gorowyn, w Antonice, w Commonland’s i Kelethin. No tak, ale do craftu potrzebne nam są składniki. Będziemy mogli je zebrać ze specjalnych ogrodów, które pojawią się w Commonland’ach, Antonice, Greater Faydark, Darklight Wood i Timorous Deep. Życie piwosza nie jest tak proste jakby się wydawało. Aby zobaczyć te specjalne ogrody, należy zrobić kolejny zeszłoroczny (powtarzalny) quest „Ale goggles” i użyć tych specjalnych okularów. Z tych specjalnych ogrodów, które będą mieć zielonkawą poświatę, można sharvestovać następujące rzeczy: noble hops (chmiel), wild yeast (drożdże), golden grapes (winogrona), brell barley (jęczmień) oraz bardzo rzadkie emerald clovers (goździki). Jeden goździk, jest nam potrzebny do zrobienia plecaka, no ale wpierw trzeba go znaleźć… A w książce do craftu „Brewday Accoutrements to Craft”, można znaleźć między innymi przepisy na takie rzeczy:

Fizzy Mug
Sudsy Stein
Maj'dul Ale Rack

I wiele, wiele innych przepisów związanych z piwem. Ale to ciągle nie wszystko jeśli chodzi o craft. W czasie gdy będziemy crafcic przedmioty z Brewday, będą pojawiać się specjalne „eventy” takie jak: sloshed (zalany), headache (ból głowy) czy też buzzed (zawiany). Jeśli prawidłowo wykonamy kilka z nich, to mamy szansę na specjalny rare event zwany Brell’s Benefits, który może nam dać między innymi potiony leczące za 15%.

 Oczywiście, questy z poprzednich lat będzie można powtarzać, więc po raz kolejny mamy szansę by jako nagrodę dostać różowego słonia czy też  świnię.

Pig plushie

 W tym roku pojawią się nowe questy w Bar of Brell, a jedną z nagród będzie zielony dywan do poruszania się po świecie Norrath.

Jak co roku pojawi sie też purpurowa kolekcja w takich miejscach jak: Brell Bar, Butcherblock doki, Blackburrow brewery,  Gorowyn bar (zapytać guarda o  Bartender’a), Windstalker Village, Maj’Dul oraz wzdłuż rzeki w Kaladim. Nagrodą będzie płaszcz Kaladim Stone Stout Cloak:

I takie pytanie ode mnie… Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak zmienić kolor tła w podglądzie rzeczy? Ten granatowy jest za ciemny jak na mój gust…

Poprzedni artykułKoniec obijania!
Następny artykułHotfix’y, Hotfix’y…