Osobiście nie byłam tam i nie mam zamiaru logować się na serwery EQ2X, ale co niektórzy ciekawscy juz sie tam zalogowali i zdali krótkie relacje.

Przede wszystkim to uruchomienie EQ2 Extended jest bardzo proste. Wystarczy kliknąć linka z oficjalnej strony i juz odpala nam się nowy launcher dla serwerów F2P. Całe EQ2X jest w wersji „streaming client” i na razie nie jest przewidziene, żeby była możliwość ściagnięcia na dysk całej gry przed uruchomieniem.

Po zalogowaniu do gry mamy do wyboru 4 rasy: barbarzyńców, erudytów, half-elfy oraz ludzi. Jeśli chcielibyśmy pograć innymi rasami to należy je sobie dokupić oddzielnie.  Do tego z 24 klas możemy wybrać tylko 8: berserker, guardian, templar, inkwizytor, wizard, warlock, swashbuckler i brygand.  Aby dostać możliwość wyboru wśród innych klas musimy zakupić wersję złotą lub platynową EQ2X.

Po zalogowaniu na EQ2X mamy już nową wersję UI. Przy podstawowej brązowej wersji mamy mozliwośc używania tylko 2 toreb.

Grając obecnie w wersje Alpha (od 17.08 rusza Beta) mamy nieograniczony dostęp do Station Cash, a w tamtejszym sklepiku możemy kupić wszystko, oczywiście za odpowiednią cenę.

A żebyśmy pamietali o wszystkim co możemy mieć, jeśli ulepszymy nasz status, na przykład z brązowego na srebrny, co 60 min wyskakuje nam reklama:

Jak już zostaniemy srebrnym memberem to reklamę o możliwym ulepszeniu naszego konta na złote będziemy widzieć raz na sesję, 5 minut po zalogowaniu…

Uruchomiono również nowe forum dla graczy zainteresowanych EQ2 Extended: http://forums.station.sony.com/eq2x/forums/list.m

Poprzedni artykułAle, żeby nie było, że…
Następny artykułWiadomości z Fan Faire 2010
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wichura

EQ2X posiada własny launcher, który jeśli pozostawimy w spokoju, będzie w tle ściągał klienta, bez konieczności logowania się do gry. I jeszcze ciekawostka – wszystkie modele postaci są domyślnie ustawione na SOGA – widać SOE uważa, że „darmowi” to koniecznie fani azjatyckiego stylu gier.

Draxus

Powiem szczerze – nie rusza mnie to. 🙂 Uwazam ze to propozycja dla innego typu graczy i dotychczasowe serwery na tym nie ucierpią. A oszczednosc w tym tez zadna.. Wlasciwie to widze tylko jeden powod zaistnienia takiej propozycji jak „F2P” – Jest ona kierowana do naiwnych, nastoletnich skner, ktorym sie wydaje, ze zaoszczedza w ten sposob grajac na takiej wersji. Uwazam, ze sie gleboko myla… Ale to rodzaj klieta ktory na wersji abonametowej by nie zagral z zasady, tak jak nie kupi orginalu gry z zasady…, wiec nie dziwie sie ze SOE chce wydrzec kase od kolejnego grona, wcale niemalego.