W czasie rozmów z graczami często spotykamy się z rozmowami na temat launcherów, ale nie każdy może zdawać sobie sprawę, że w EQ2 na obecna chwilę funkcjonują 4 różne launchery:

  • Launchpad 1 (ten który wyszedł z EQII w 2004)
  • Station Launcher
  • Launcher 3 / EQ2X
  • Streaming Client

Ja osobiście używam Launchpad 1, najstarszego i chyba najlepszego, bo jak do tej pory nie słyszałam żadnych narzekań z nim związanych. Jedynym minusem jest to, że trzeba załadować całą grę EQ2, by móc grać, czyli około 13gb na obecną chwilę.


Kolejnym launcherem jest Station Launcher, który pozwala na dostęp do wszystkich gier SOE. Podobno aktualizacja plików za pomocą tego launchera jest najwolniejsza i często pojawiają się błędy.

Następnie pojawił się Streaming Launcher (Launchpad 3), za pomocą którego można zalogować się do gry bez konieczności ściągania jej w całości. Minusem jednakże jest czas jaki zajmuje nam zmiana zon, szczególnie do takich, gdzie jeszcze nie byliśmy i musimy pobrać pliki z nią związane. Pojawiają się również częste błędy graficzne oraz wielokrotne pobieranie tych samych plików.

No i na koniec mamy EQ2X  launcher, o którym nie mogę wiele powiedzieć, bo po prostu nie wiem jak działa. Wiem, że od czasu do czasu są z nim jakieś większe lub mniejsze problemy.

Dlaczego o tym piszę? Otóż w najbliższym czasie, prawdopodobnie po GU60, SOE przestanie aktualizować pliki do Launchpad 1 oraz Station Launcher, co jest dla mnie bardzo smutną wiadomością ;(

Currently all 3 (4 if you count SL3 vs Steaming) are being updated (SL2 having an issue today was a fluke) but the CSR is exactly right, we are in the process of phasing out LP1 and SL2. There will be official announcements about this in the coming weeks, but for now all 3 (4) should work.

Wszyscy Ci, co używają tychże launcherów powinni udać się na stronę http://launch.soe.com/eq2/ i załadować jeden z dwóch nowych launcherów:

  • Wersja Full, który zachowuje się podobnie jak Launchpad 1, ale ma inny wygląd
  • Wersja Streaming, który zachowuje się jak Streaming Launcher

Po czym można ten launcher zainstalować w naszym dotychczasowym folderze, bądź też stworzyć nowy folder i przenieść do niego pliki z grą.

Poprzedni artykułTylko w Sobotę…
Następny artykułNowe okno postaci…