GU61 przyniósł nam nie tylko nowe zony grupowe w Sinking Sands oraz Elements of War w Drunder, ale także wiele nowych przepisów dla carpenterów dodanych do istniejących już książek.

Otóż do istniejących przepisów dodano sporo nowych obejmujących:

  • różne znaki od T1 do T9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • nowe płyty ścienne (divider), również na różne levele

  • pasujące do tych płyt ściennych, płyty podłogowe

W związku z tym, że większość robionych przez carpenterów obrazów przedstawia orki, po licznych prośbach, crafterzy dostali możliwość zakupienia w Drunder od Brontis’a przepisy na dwa nowe obrazy:

Halls of Fallen Guk

 

Odus Wasteland

Brontis sprzedaje jeszcze jedną książkę z przepisami, tym razem z różnymi płytami podłogowymi, z których to, za pomocą Layout edytora, dekoratorzy potrafią stworzyć niesamowite rzeczy.

Z pewnością zastanawiacie się dlaczego aż tak duży nacisk położono w tym GU na carpenterów? Otóż od GU61 można publikować swoje udekorowane domy, tak by gracze podczas zwiedzania mogli je oceniać. Jeśli nasz dom zajmie wysoką pozycje w notowaniach, to właścieciel może liczyć na różnego rodzaju nagrody, łącznie z pucharem na którym wygrawerowana jest nazwa właściciela domu.

Aby opublikować swój dom i udostępnić dla graczy do zwiedzania i oceniania, należy być zalogowanym na postać, która jest faktycznym właścicielem domu, a nie altem z dostępem trustee. Na panelu wyjścia z domu pojawiło sie sporo nowych przycisków, jeden z nich słuzy do publikowania.

Następnie należy wprowadzić nazwę naszego domu.

W kolejnych etapach musimy zrobić screenshota miejsca w naszym domu za pomoca przycisku „Take picture”, który to będzie widoczny na liście domów do zwiedzania. Następnie publikujemy nasz dom. Od tej pry będzie on widoczny na liście do zwiedzania, na której to możemy znaleźć mnóstwo domów w rożnych kategoriach. Hall of Fame to lista domów, które wielokrotnie zdobyły uznanie graczy.

Oceniać możemy poprzez kliknięcie przycisku w kształcie gwiazdki, który pojawi się gdy będziemy zwiedzać dany dom.

 

Ach no i jeszcze jedna ważna sprawa, dotychczas każda postać mogła posiadać 10 domów. Od GU61 liczba ta wzrosła do 20-tu.

To życzę sukcesów w dekorowaniu domów. I jeśli jakiś opublikujecie, to dajcie znać – wpadnę z wizytą 🙂

Od GU61 zmieniło się także parę innych rzeczy:

  • podstawowe przepisy dla adornera oraz tinkerera można już kupić od merchanta w guild hallach;
  • robiony przez crafterów sprzęt na battlegroundy można teraz sprzedawać u brokera;
  • casting speed nie ma już wpływu na szybkość harvestowania, teraz maja tylko na to wpływ specjalne narzędzia czy też zdolności rasowe.

 

Poprzedni artykułHotfix…
Następny artykułUwaga!