… przynosi zmiany w funkcjonowaniu Dungeon Findera, które to zapowiadał SmokeJumper kilka dni temu.

Po pierwsze to zgodnie z sugestią graczy instancje w DF podzielone zostały na kategorie związane z dodatkami do EQ2. Oznacza to, że instancje z Destiny of Velious będą oddzielone od tych z Sentinel’s Fate.

Po drugie, to w końcu będzie możliwa zmiana opcji lootu. Na obecną chwilę domyślnie ustawione było NBG na wszystkie przedmioty. Od dziś (od jutra na Splitpaw) każdy gracz w grupie będzie mógł zmienić opcje lootu, tyle że pozostali będą musieli się na to zgodzić poprzez kliknięcie okienka z informacją.

Obecnie będziemy również mogli zobaczyć ilu graczy danego archetypu (fighter, priest, mage, scout) jest skolejkowanych w Dungeon Finderze lub oczekuje na grupę do wybranej przez siebie instancji. To małe ulepszenie pozwoli nam na szybsze podejmowanie decyzji którym altem chcielibyśmy szukać grupy za pomocą DF.

No i chyba najważniejsza zmiana. Większość graczy wie o tym, że jeśli wybiorą opcję „Random” w DF, to wówczas otrzymają 25% xp extra. Z tym że to „random” nie do końca było wykorzystywane we właściwy sposób. Sporo osób odmawiało zaproszenie do danej grupy oczekując na zaproszenie do tych zon do których chcieli by pójść i nadal móc korzystać z 25% bonusa. Od dziś jeśli gracz odmówi przyjęcia zaproszenie do randomowej grupy, podczas gdy zaznaczył taką opcję, to dostanie karę w postaci 15-to minutowego bana na używanie Dungeon Findera.

 

Poprzedni artykułBeta do Age of Discovery…
Następny artykułCzym dokładnie jest…