… zwiedzałam instancje tworzone przez graczy za pomocą Dungeon Maker oraz piekłam pierniczki. Ogólnie weekend po wprowadzeniu dodatku AoD upłynął mi tak szybko, że można powiedzieć, iż nawet go nie zauważyłam 😀

A oto skrót tego co się wydarzyło przez ostatnich parę dni.

Pojawił się nowy film reklamujący Everquest II.

httpv://www.youtube.com/watch?v=7vlLqAQEzbY

W piątek zostaliśmy zaskoczeni wiadomością przekazaną nam przez SmokeJumpera, a dotyczącą postaci w EQ2 stworzonych przed 6 grudnia. Otóż zgodnie z nią, nie trzeba wykupywać rasy ani klasy by móc nimi pograć. Ale… „unlockery” na sprzęt należy kupić albo też nasza postać będzie naga po zalogowaniu, o ile mieliśmy na sobie jakieś rzeczy legendary i fabledy.

Pomiędzy 6-tym grudnia a tym komunikatem, który ukazał się 8-go grudnia, sporo starych graczy pokasowało jednaj swoje postacie by móc spróbować jak wygląda teraz EQ2. I tu niestety spotkało ich zaskoczenie. Jakiekolwiek petycje o przywrócenie postaci, nie przyniosą skutku o ile gracze ci mają konta Free bądź Silver. Dlaczego? Otóż te dwa konta akurat nie są obsługiwane przez Support SOE, więc by mieć przywrócone postacie, konto musi być na poziomie Gold.

Po wprowadzeniu AoD był także problem z lustrami do zmieniania AA. Otóż lustro nie zmieniało AA, a po prostu je resetowało. Bug został naprawiony we wtorek a dodatkowo w dniu dzisiejszym idzie kolejny hotfix dotyczący lustra AA. Po nim nie będziemy już spamowani napisami informującymi nas o przyznaniu danego punktu AA czy też auto-wypełniającymi się hotbarami. W końcu doczekaliśmy się tych zmian! Na serwerze Splitpaw hotfix ten pojawi się w piątek rano.

Klasa Beastlordów również wywołała sporo zamieszania. Wiele rzeczy zostało oflagowanych: „Beastlord, All mages, All priests, All fighters”, nie wspominając już o tym, że klasowe zbroje z paternów dla scoutów straciły „klasowość” i stały się All scout. Rzutki lub łuk dla lekarza? Nie ma problemu – mamy teraz ich do wyboru do koloru 🙂 Jeśli ntraficie na takie przedmioty to po prostu należy je zraportować  (/bug )- zmiany dokonywane są przez developerów na bieżąco.

Okazało się iż nie tylko z rzeczami jest problem. Otóż questy dla Beastlordów na różne levele jakie daje Shilah Mar mogą byc robione tylko przez postacie złe, mimo iż NPC ten znajduje się w zonach ogólno-dostępnych. Skąd pojawił sie ten bug? Otóż na serwerze testowym, 99% graczy grało beastlordami po stronie Freeport i dlatego nikt nie zauważył tego problemu. Cronyn, Lore developer, bardzo przeprosił graczy za to niedopatrzenie. Hotfix naprawiający te questy ma pójść w przyszłym tygodniu.

A jeśli chodzi o questy… to nadal nie wiadomo gdzie konkretnie i jak rozpoczyna się Epic quest dla Beastlordów. Ktoś na którymś serwerze w końcu stanie się bohaterem jak to odkryje 🙂

No i sprawa, która poruszyła wielu graczy, szczególnie tych płacących subskrypcje za EQ2. Otóż nagrody Veteran będą teraz dostępne dla przez wszystkich graczy, nawet na kontach Free i Silver. Do obecnej chwili, tylko gracze opłacający subskrypcję mieli naliczanie czas Veteran i mogli odbierać nagrody z tym związane, ale w dniu dzisiejszym idzie update, który to zmieni. Nie zawsze tak było. Przez pierwsze 3-4 lata EQ2 do czasu Veteran liczyło się tylko kiedy zostało utworzone konto w EQ2, a nie to czy było opłacane. Zmieniono to chyba jak pojawił się dodatek Rise of Kunark, a teraz znów wracamy do pierwszej opcji. Oczywiście gracze z kont Silver oraz Free są bardzo zadowoleni ze zmian. Ale nie wszyscy. W związku z tym, że zmiana ta nie wchodzi w życie „wstecz” ale od dnia dzisiejszego, wielu graczy z serwera Freeport, którzy opłacali subskrybcję Gold oraz Platinum nie dostanie za to czasu Veteran. Na serwerze EQ2X-  Freeport po prostu nie można było zbierać czasu Veteran.

Niewiele osób wie, iż wraz z GU62 pojawił się nowy element w EQ2, który współpracuje z mediami typu Facebook czy Twitter – EQ2Share. Maniacy Facebooka będą prze szczęśliwi wiedząc iż teraz bezpośrednio z gry mogą informować swoich przyjaciół o tym który mają level czy też, że dostali AA. Aby uruchomić EQ2Share wystarczy z naszym oknie Persona (Character) wejsc do zakładki EQ2Share i włączyć opcje gdzie chcemy by pokazywały się informacje. Przy pierwszym aktywowaniu, automatycznie wszystkie nasze postacie są dołączone do tego programu, ale możemy każdą postać z osobna wyłączyć, o ile nie chcemy by info o niej pokazywało się na naszych stronach. Po wybraniu np Facbook, pojawi nam sie przeglądarka w grze i będziemy musieli zalogować się na nasze konto Facebooka. Od tego momentu możemy już najnormalniej aktualizować nasze  konto łącznie ze screenhotami z gry. Zainteresowanych tym programem odsyłam do przewodnika napisanego przez Cyliene z EQ2Zam.

 

 

 

Poprzedni artykułCo za niespodzianka!
Następny artykułNowy Event i…
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Wichura

Super społecznościowy plug-in! Najlepiej od razu wysyłać raporty, dotyczące leveli, aa i progresu raidowego zdobytego w godzinach pracy, bezpośrednio do pracodawcy. 🙂