… czas napisać co ciekawego dzieje się w świecie EQ2.

Jakiś czas temu ogłoszono, iż wyłącznym partnerem SOE w Europie został ProSiebenSat.1. Osobiście nic nie wiem o tej firmie, ale z reakcji graczy na forum EQ2, wnoszę, że firma ta nie ma zbyt dobrej reputacji. Na razie nikt z developerów EQ2 nie odpowiedział na pytania zadawane w tym temacie. Podejrzewam, że po prostu dostali zakaz rozmów na ten temat od władz wyższych, albo po prostu nie znają zapisów umowy i nie chcą poruszać tego tematu. Poczekamy, zobaczymy co z tego wyniknie.

Zawrzało na forum EQ2, kiedy to SmokeJumper spuścił na graczy bombę po powrocie ze swoich wakacji. Otóż nie będzie spodziewanego na luty GU63. Zobaczymy je dopiero w kwietniu! Zgodnie z zapowiedzią Smokejumpera na Fan Faire (13:58 min) w zeszłym roku, powinniśmy w tym roku zobaczyć:

  • GU62 – Freeport Reborn – listopad/ grudzień 2011
  • GU63 – DoV
  • GU64 – DoV
  • GU65 – City of Qeynos Revamp – sierpień

Najnowszy komentarz SmokeJumpera na forum pozwala przypuszczać iż w 2012 roku zobaczymy tylko 3 GU: kwiecień, sierpień i prawdopodobnie grudzień. Trochę mało wg mnie, no chyba, że zostaną dodane jakieś nowe zony gdzieś pomiędzy…

Od paru dni mamy też zmianę w funkcjonowaniu Brokera, a konkretnie co niektórych przedmiotów do sprzedaży. Otóż gracze wielokrotnie prosili developerów, aby niektóre rzeczy, tzw. śmieci z ciał, nie można było sprzedawać u brokera. Chodzi głównie o przedmioty które mają opis: „You might be able to find a merchant who would give you a few coins for this item.” Obecnie przedmioty te dostały nowy tag „No-Broker”. Chodzi głównie o to, aby zmniejszyc lag związany z Brokerem. Ale… jak zwykle coś przeoczono 🙂
Otóż tzw. Fertilizery (inaczej nawozy), czyli kości, worki z paskiem i flaszki z wodą, które też dostaje się z ciał i wykorzystuje do pozyskania rożnych rzeczy, dostały tag „No-Broker”… No i oczywiście gracze podnieśli alarm, bo teraz trudno będzie je dostać. A z rzeczy tych możemy dostać:

Oczywiście ma to być naprawione w niedalekim Hotfixie. Zgodnie z zapowiedzią Rothgara, zobaczymy również nowy przycisk u Merchantów „Sell All Junk„, co znacznie ułatwi sprzedawanie tychże śmieci, które dostajemy z ciał mobów po ich zabiciu.

 

Poprzedni artykuł2 lata Star Trek Online
Następny artykułPowrót z wakacji…
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wichura

Ludzie już zapłacili za DoVa to po co go robić? W końcu i tak spora część, która za niego zapłaciła, nie będzie już i tak grała.

Pawka

po 10 latach przycisk „sprzedaj smieci”… normalnie sukces!!