Mieliśmy parę tygodni spokoju, jesli chodzi o umowę pomiędzy SOE i PSS1, ale w dniu wczorajszym opublikowano nową wersję Pytań i Odpowiedzi dotyczących tego tematu.

To czym się różni stara wersja od nowej? Podsumowując:

* Każdy gracz może grać na dowolnie wybranym przez siebie serwerze, ale…

  • gracze logujący się z Europy, będą musieli założyć nowe konto z PSS1 i używać europejskiego launchera by móc zalogować się do EQ2 bez względu na jakim serwerze grają (EU lub US);
  • gracze logujący się z krajów nie objętych umową (np. USA, Kanada, Rosja, Australia) będą używać konta SOE i launchera SOE by móc zalogować się do gry bez względu na jakim serwerze grają (EU lub US);

* PSS1 będzie zarządzał kontami graczy europejskich, czyli wszyscy gracze europejscy będą płacić PSS1.

* Jeśli konto jest opłacone z góry na jakiś czas, to czas ten będzie dodany do konta PSS1 – nie będziemy musieli płacić ponownie. Jeśli konto jest „recurring” czyli opłacane kartą, to czas ten również zostanie przeniesiony na konto PSS1. Po zakończeniu cyklu rozliczeniowego (np. na koniec miesiąca) gracz będzie musiał opłacić nową subskrybcję z PSS1, gdyż płatność „recurring” wygaśnie.

* Konto SOE nie zostanie zamknięte. Nadal będziemy mogli używać je logując się do innych gier nie objętych umową z PSS1 (EQ1, Vanguard).

* Jako pierwsza zmianę przechodzi DC Universe On-line. Gracze EQ2 będą powiadomieni mailem 30 dni wcześniej przed planowaną zmianą. Sam proces zmiany trwać będzie określony czas (powiedzmy 30 dni), w którym to gracze będą mogli zdecydować czy też zakładają nowe konto z PSS1 czy też nie.

* Jeśli gracz zdecyduje się nie zakładać konta z PSS1, to po zakończeniu procesu zmiany, gracz z Europy nie będzie mógł się zalogować do gry.

* Za serwery i samą grę nadal odpowiedzialne będzie SOE.

* Gracze z Europy korzystający z konta PSS1 nadal będą dostawać darmowe booster packi z Legends of Norrath.

* Gracze z Europy nadal będą mieć dostęp do serwera Test, jak i Beta.

* Chaty pomiędzy serwerami będą nadal działały (np. czyli będzie można obserwować/ pisać na kanale Splitpaw.polacy nawet  jeśli jesteśmy zalogowani na innym serwerze).

* Transfery będą nadal dozwolone pomiędzy serwerami, gdyż każdy gracz może grać na dowolnym serwerze. Zmiana dotyczy tylko Launchera.

* Station Cash zostanie skopiowany jako nowa waluta PSS1, przelicznik będzie 1:1, róznić się tylko będą nazwą.

* Gracze z Europy mogą spodziewać się specjalnych promocji, eventów, rzeczy w MarketPlace niedostępnych dla graczy US.

* PSS1 będzie oferował podobne modele płatności jak SOE, nawet ALL Access do wszystkich gier jakie PSS1 będzie oferował.

* Gracze europejscy będą miec własne forum EQ2, ale będą mieć również dostęp do forum SOE (zadałam pytanie Brasse w jaki sposób będziemy mogli logować się do forum SOE: używając konta SOE czy też konta PSS1 – dodała to do listy rzeczy do wyjaśnienia)

 

Oczywiście zaraz po tym jak postnięto te Pytania i Odpowiedzi rozgorzała dyskusja na ten temat. Brasse odpisywała przez kilka godzin na wiele pytań zadanych przez graczy.

Od razu mówię, że Pikiel i ja mamy zamiar zmienić konto SOE na PSS1 pierwszego dnia, kiedy rozpocznie się ten proces. Ci którzy nie są do końca przekonani co do tego pomysłu, mogą się wstrzymać i poczekać na relacje z pierwszej ręki 🙂

Oczywiście na naszym forum też mamy dyskusję związana z tymże tematem i serdecznie zapraszam do podzielenie się z nami Waszymi uwagami. Może macie jakieś dodatkowe pytania, które powinny zostać zadane SOE?

 

 

Poprzedni artykułTia…
Następny artykułCzas uczcić Prima Aprilis…