… łączcie się, bo oto nadchodzi Tinkerfest 2012!

Event ten będzie aktywny na wszystkich serwerach od 29.07 do 08.08.

Jak co roku przez te kilka dni wszystkich graczy EQ2 ogarnie śrubkowe szaleństwo. Za Shiney Tinkerfest Cogs, które zbieramy w rożnych częściach Norrath gdzie są uroczystości związane z Tinkerdest, będziemy mogli kupić wiele różnych rzeczy. Oczywiście wracają wszystkie przedmioty, które można było kupić od merchantów w poprzednich latach (2011, 2010, 2009) ale zobaczymy też sporo nowych.

Moją uwagę przykuły skrzydła do kupienia za jedyne 500 śrubek i do tego w 3 różnych kolorach!

Oczywiście jest to mount latający, więc trzeba mieć co najmniej level 85 (adventure albo craft) aby móc  go użyć. Dla postaci na niższych levelach merchanci mają na sprzedaż rożnego koloru Combustible Gearskif jak i Energized Tinkerfest Hovercog. Każdy za 300 śrubek.

Również w tym roku zobaczymy nowe przepisy dla Tinkererów do kupienia u merchantów w czasie Tinkerfest. Aby nauczyć się części tych przepisów wystarczy mieć 25 punktów w Tinkeringu, na inne (Master … Blueprint) potrzebujemy już miec tinkering na poziomie 400 punktów.

Jak zwykle, do zrobienia będzie sporo questów, a do tego uruchomiono Aether Races w Gread Divide (nowy), Tenebrous Tangle, Butcheblock Mountains oraz Lavastorm. Każdy z tych wyścigów nagradza nam unikalnym tytułem, o ile ukończymy go w odpowiednio krótkim czasie:

  • Sea Hawk – Butcherblock Mountains – poniżej 83 sekund;
  • Smokin' Axe – Lavastorm – poniżej 54 sekund;
  • Cloud Buster – Tenebrous Tangle – poniżej 165 sekund;
  • Frigid Flier – Great Divide – poniżej 120 sekund;

Główne uroczystości odbywają się oczywiście w Gnomeland Security w Steamfont Mountains (zona 35-45 lvl), gdzie możemy dostać się za pomocą portala druidów lub też przez specjalne portale umieszczone w Qeynos oraz Freeport.

A więc: Zmajstruj śrubkę już dziś!!

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Darkcultist@Konrad

Woah! Świetny mount, miłe zaskoczenie! Zabieram się do farmy śrubek haha! W końcu coś nowego i fajnego. Mam Purple Nightmare mounta, ale ten też fajny :).