… zostanie delikatnie zmienione. Zmiana trafi dziś na serwery amerykańskie, a jutro rano (środa) na europejskie.

Jak na załączonym obrazku widać, będziemy mieć dodatkowe opcje do wyboru, które to ułatwią nam znajdowanie konkretnego przedmiotu:

  • Hide Unusable – zaznaczenie tego, będzie znaczyło iż w oknie merchanta zobaczymy tylko rzeczy, które możemy używać;
  • Hide Grey – dzięki temu nie zobaczymy przedmiotów z niższych leveli;
  • My Class – zobaczymy przedmioty które są przeznaczone dla konkretnej klasy.

Jeśli zechcemy sprzedać „śmieci” z naszych toreb, to aby ułatwić sobie zadanie wystarczy w oknie Merchanta w zakładce „Sell” zaznaczyć „Double Click to Sell„. Dzięki temu, będziemy mogli rzeczy sprzedawać bezpośrednio z naszych toreb za pomocą podwójnego kliknięcia na nie.

Double Click to Sell” możemy również aktywować poprzez Opcje Gry -> User Interface – Game Features -> Default Click to Sell.

Oczywiście screenshoty te zrobione zostały na serwerze Testowym. Zazwyczaj korzystałam z serwera Test_Copy, ale niestety takowy już nie istnieje. Zgodnie z informacją postnięta jakiś czas temu przez Windstalker, zespół EQ2 stwierdził iż jest zbyt dużo serwerów testowych dla EQ2 (Test, Test_Copy i Beta) i podjęto decyzję o połączeniu Test_Copy z serwerem Beta.

Jak to konkretnie będzie działać, jeszcze nie wiem. Czy wszyscy gracze EQ2 zostaną oflagowani na testy nowych zon, czy też będzie to tak jak dotychczas, że w miarę upływu czasu trwania Bety stopniowo oflagowywano coraz więcej kont. Pożyjemy zobaczymy. Natomiast jeśli chcecie mieć swoja postać skopiowaną na nowy serwer to wystarczy użyć komendy /beta.

W momencie przełączenia lunchpada na serwer Beta, zacznie on pobierać całą grę do nowego foldera „BetaServer” w naszym katalogu z grą. Aby uniknąć wielogodzinnego ściągania 15GB gry najlepiej wyłączyć Launchpad w momencie gdy zacznie on pobierać pliki, i z katalogu EQ2 skopiować foldery [paks] i [music] do foldera „BetaServer”. Zajmie nam to kilka minut i nie będziemy musieli ściągać ok 14GB danych.

W dniu dzisiejszym skopiowałam swoje postacie, ale niestety żadnych nowych tajemniczych zon na horyzoncie nie widzę jeszcze 🙂

Poprzedni artykułSkoro już o dodatkach…
Następny artykułBanshee!!!
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Pikiel

Swietnie ze dodali search do smietnika. Powinno sporo ulatwic.

Pamietam w Rifcie byla jedna swietna rzecz ktorej strasznie mi brakuje w EQ2. Mianowicie jak sie mialo nowa torbe i chcialo wymienic z aktualnie uzywana, wystarczylo ja tylko przeciagnac na slota ze stara torba. Torby sie zamienialy, a przedmioty ktory byly w starej torbie automatycznie byly wkladane do nowej w tych samych slotach. Moze kiedys tez cos takiego dorobia w EQ2…