Po pierwsze to możecie już zacząć ściągać pliki, bo chomiki EQ2, które dbają o to by nasze serwery pracowały, właśnie sobie smacznie śpią…

Jestem przekonana, że większość z nas z niecierpliwością oczekuje kiedy serwery będą dostępne, jednakże zanim ruszycie na podbój nowego świata, to musicie pamiętać o paru rzeczach:

 • pasek od AA – Jeśli macie 320 AA to z pewnością chcecie przesunąć go na 0 aby móc „wbijać” level;
 • wasze AA zostało ZRESETOWANE, więc zanim polecicie zabijać moby, to pamiętajcie żeby ustawić punkty od nowa;
 • jeśli zalogowaliście się do gry, ale nie mieliście zakupionego dodatku w pre-orderze i zakupicie go dziś wieczorem, lub w któryś kolejny dzień, to pamiętajcie, że musicie się przelogować;
 • kolekcje – przed udaniem się biegiem do kolekcjonera, upewnijcie się że macie przesunięty pasek od AA, jak i, że pobraliście pliki do dodatku CoE (jeśli właśnie go zakupiliście);
 • AA boostery do 280 AA – te osoby co zakupiły dodatek CoE znajdą 2 takie przedmioty w /claim. Nie są one 2 na daną postać, ale 2 na KONTO, więc używajcie ich z rozwagą.
 • Pamiętajcie, żeby zaktualizować Wasze UI.

Oooo… chomiki się przebudziły, i zaczęły rozrabiać…

To teraz parę przykazań jeśli chodzi o nowe questy:

1. Quest Unexpected Consequences jest obowiązkowy, jeśli chcemy zrobić questy na access do większości instancji jak i sygnaturę w CoE.

2. Do nowych zon najlepiej się dostać używając portalu wizardów do Feerrott. Portal do Eidolon Jungle znajduje się tuz obok.

3. Jeśli macie ukończony quest Unexpected Consequences to obok portalu wizardów w Feerrott spotkacie Duality, który da Wam kolejnego questa The Shores of Everafter, który jednocześnie będzie drugim questem liczonym do sygnatury Chains of Eternity.

4. Uwaga BUG: czasem Duality w Feerrott nie jest widoczny, jeśli tak się stanie to przezonujcie, przelogujcie się, nawet poskaczcie, a potem piszcie petycję ale POD ŻADNYM pozorem nie bierzcie kolejnych widocznych questów bo wtedy to się narobi bałagan…

5. Sygnatura w Chains of Eternity przeznaczona jest dla gracza Solo.

6. Questy liczące się do sygnatury, czyli 99% nowych questów, MUSZĄ być robione w odpowiedniej kolejności.

7. Jeśli zdecydujecie się na zwiedzanie nowych krain z Chains of Eternity i zobaczycie nowe questy, to o ile chcecie mieć skończona sygnaturę, udajcie że ich NIE widzicie. Nawet te z Obal Plains. Patrz punkt 6.

8. Quest Shades of Drinal: Puzzle Pieces, jest najbardziej zbugowana częścią sygnatury, Jeśli traficie tam na jakieś błędy to po prosty /petition i poczekajcie jak będziecie mieć zaktualizowany. Nie róbcie kolejnych questów. Patrz punkt 6.

9. Drinal’s Steward przemieszcza się z obozu do obozu w miarę postępu pracy nad sygnaturą. Jeśli nie możecie go znaleźć w ostatnim miejscu, to sprawdźcie poprzednie miejsca gdzie go widzieliście.

10. Po skończeniu sygnatury Drinal’s Steward zmienia się w NPC merchanta, oferując nam ciekawe rzeczy na sprzedaż za specjalne tokeny Greater Spirit, między innymi armor, który jest lepszy od rajdowego ze Skyshrine. Z tego co wiem, tokeny te zdobywamy w instancji Solo.

Ogólnie rzecz ujmując, o ile narzekaliście na Rise of Kunark, że było pełno questów, z których większość musieliście robić Solo, to będziecie przeklinać Chains of Eternity. Sygnatura jest dłuuuuga, a do tego musimy ukończyć wszystkie zony Solo.

A nasze EQ2 Chomiki zaczęły już rozrabiać…

Podpowiedzi:

 • Moby ” floating soullights” rzucają specjalnego buffa zwanego „Spirit Barrier”, który redukuje zadawane im obrażenia o 95%. Nie można go z siebie ściągnąć, ale można im przeszkodzić (interrupt) jak castują tego spella. Jeśli nie mogliście zapobiec castnięcia tego buffa, to po prostu przestańcie robić dps póki on nie zejdzie. W nagrodę po zabiciu tego moba dostaniecie fajnego buffa na siebie.
 • Zarówno w Eidolon Jungle, jak i w Obal Plains znajdziecie niektóre kolekcje w powietrzu.
 • Pamiętacie Bouncerów z Feerrott do questu Heritage „The Stein of Moggok„? W Eidolon Jungle tez ich znajdziecie, ale… są one epikami x 2.
 • Eidolon Jungle ma ogólnego debuffa i obniża prędkość latania. W miarę robienia questów, debuff ten będzie coraz mniejszy.
 • Plane of War nadal ma najlepszy sprzęt w grze, chociaż namedy zostają na tym samym levelu. Niestety, poza zmienionymi płaszczami Mythical oraz dodanymi slotami na zielone adornmenty nie udało mi się ustalić, czy namedy będą rzucać jakieś nowe rzeczy.

A nasze Chomiki EQ2 powolutku przygotowują się do uruchomienia serwerów.

Oto lista namedów w Obal Plains:

 • Ogrom the Wayward Fist – The Wayward Plains
 • Slizzera the Broodmother – The Wayward Plains
 • Dreadleaf Soulroot – Soul’s Crossing
 • Razakhem the Disruptor – Lujien Fields
 • Anura the Elder Herbalist – The Dreary Coast
 • Glomer the Surveyor – Hallow Cleft
 • Leukos the Despoiler – Breathledge
 • Tirunos the Soulmonger – Lacerate of Mortality

 

 

 

 

Poprzedni artykułJuz niedługo, już za momencik…
Następny artykułSERWERY DOSTĘPNE!!!
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
dok

Niestety moby solowe bywają upierdliwe ,mają cała mase cc więc bieganie przez nie też jest utrudnione.Koniecznie latający mount,zony są dosc mocno „upakownae” wiec latanie jest na wage złota.Aha no i oczywsicie maja raczej sporo hp więc dps ftw .

Moim zdaniem najszybszym sposobem na pakowanie postaci jest bieganie w grupie (tak tak nawet jeśli robisz solo questy) oraz spędzenie 3 następnych dni na robieniu tych tiemlianów żebyście mieli do dyspozycji jak najszybciej jak najwięcej ludzi z accesami do nowych zon heroicznych które dają całą mase xp (kilkakrotnie więcej niż stare zony heroiczne niestety ).No chyba że się wam uda zrobić rajdzik ;).

A i ostania rada cierpliwości;).levelowanie chwilke potrwa to już nie te czasy gdzie się w pare godzin spędzało na wylevelowaniu koljenego alta w chelisth albo palacu.

dok

A kinja jeśli napiszesz tą petycje to oni ci updatują ten quest automatycznie.Chodzi mi głównie o to czy nie szybciej byloby skasować quest i zrobic go jeszcze raz.

Pikiel

1. To ze bylo cos zbugowane na becie, nie znaczy ze bedzie zbugowane na live serwerze.

2. Co to jest tiemlan?

3. Moby maja wystarczajaca ilosc hp. Wszystko zalezy od tego jaki robisz dps. Wcale nie sa trudne, bo mocno nie bija. Nawet namedy z jedna strzalka.

Vercy

http://www.youtube.com/watch?v=K_PqabOi_5c

Ja tam się nie znam, ale może tiemlan to to co widać na filmiku. Jeżeli tak to spędzenie przy tym 3 dni rzeczywiście będzie wymagało nie lada cierpliwości. Ale czegóż się nie robi dla zdobycia heroicznych accessów… 🙂

dok

Zrobicie te wszystkie questy to wtedy pogadamy 😉

/ps Mały zakładzik pikiel że nie naprawili wszystkiego ?
W ostatnim dodatku jeden quest co blokowal reszte naprawiali dwa tygodnie,,,jeden quest!w tym dodatku jeden npc-dający prawie wszystkie questy-buguje się regularnie jak tylko zrobisz coś lekko odbiegającego od normy,Więc pozwolisz że będe lekko sceptyczny 😉

Pikiel

Nie napisalem ze naprawia wszystko, bo w grze sa bugi majace po pare lat.

Natomiast z AoD czy Skyshrine nie przypominam sobie zeby cos bylo zbugowane. Bez problemu zrobilismy questy w Skyshrine zaraz po premierze.

A questy zrobie, mam juz accessy do dwoch zone, kolejne sa w trakcie. Jak narazie zero problemow.

Dok

Był bug w skyshrine dodatku tam się oczyszczało jakiś zagajnik a potem pojawiał się npc którego należało bronić żeby dokończył rytuał.Bug polegał na tym że npc nic nie robił .Pamiętam dobrze bo na test serverze zgłosiłem problem(sądząc po ilości komentarzy na forum)i nie byłem jedyny.Niestety sony olało sprawe i dopiero pare tygodni po premierze naprawiło problem.Tam chyba też chodziło i koeljność robienia questów.