W ramach prób powstrzymania oszustów grających w Planestide 2, czyli graczy używających różnego rodzaju programów, SOE wprowadziło specjalne zabezpieczenia do swojego klienta, które mają wykrywać konta potencjalnie „niebezpieczne„. Jest tylko „mały” problem…

Kod ten nie został odizolowany tylko dla klienta Palentside 2, ale wprowadzony do wszystkich innych Launchpadów SOE. W związku z tym nie tylko niektórzy gracze Planestide 2 mają kłopot za zalogowaniem do gry, ale również miedzy innymi gracze EverQuest, EverQuest2 oraz Wizardry Online.

Co bezpośrednio powoduje, że możemy zostać uznani przez klienta gry za oszusta i zbanowani? Otóż winowajcą jest wirtualna maszyna o nazwie VMWare, która pozwala użytkownikowi komputera na uruchomienie więcej niż jednego Windowsa, czy też uruchomienie Windowsa na komputerze Mac, by móc grać w gry SOE.

Wielu graczy ma problemy z zalogowaniem się do gier SOE bo ich konta zostały automatycznie zbanowane. Całe szczęście obsługa klienta SOE, szybko reaguje na petycje i odbanowuje graczy. Dlatego tak długo jak nie korzystacie z VMWare nie powinniście mieć problemów z zalogowaniem do gier SOE.

Więcej informacji o tym problemie z różnych for SOE:

Poprzedni artykuł[PS2] Zmiany w RoadMap i GU
Następny artykuł[EQ2] Dreadcutter x4 trudniejszy od PoW?
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Talisha

To ja może tutaj, bo o problemach… Nie mogę pobrać klienta EQ2! Chciałam sobie pograć w weekend ale się nie dało. Zaraz na początku pobierania dostaję informację, że nie daje się pobrać jakieś pliku bo nie ma go pod wskazanym adresem (czy jakoś tak…) Pokazuje się opcja RETRY i na tym koniec…. HELP!!!