Jakiś czas temu SOE ogłosiło nawiązanie współpracy z Major League Gaming, które jest odpowiedzialne za organizowanie rozgrywek zaliczających się do e-sportów w takich grach jak Call of Duty czy League of Legends.

e-sport MLGW ostatni weekend, w Dallas odbywały się zimowe mistrzostwa Pro Circuit, na których to Planetside 2 miało swoja pierwsza oficjalną prezentację na które przedstawiono pokrótce jak  będą wyglądać rozgrywki.

Niestety, ale streaming z prezentacji był dostępny tylko na kanale MLG, za który trzeba osobno płacić by móc obejrzeć. Całe szczęście, że Hamma z Planestide Universe był również obecny w Dallas i dzięki niemu dowiedzieliśmy się paru szczegółów:

  • outfity będą oceniane w grze (rankingi);
  • oddzielne mapy na których będą odbywać się konkurencje i na których to znajdą się znajome bazy;
  • ilość (rodzaj) dostępnej broni dla outfitów biorących udział w rozgrywkach zostanie ograniczona;
  • pierwsze oficjalne rozgrywki odbędą się 31-marca;
  • wiele szczegółów jest ciągle dopracowywanych.

Trudno na obecna chwilę zgadywać jaki wpływ na Planetside 2 będą mieć te rozgrywki. Oczywiście na pewno pomoże to SOE wypromować ta grę jeszcze bardzie, szczególnie wśród tak zwanych „profesjonalnych” graczy, którzy uwielbiaj współzawodnictwo.

Czy Planetside 2 jest gotowy na e-sport? Jak konkretnie będą wyglądały rozgrywki, czy będzie to walka dwóch frakcji czy może trzech jednocześnie? Jaka będzie maksymalna ilość graczy w rozgrywce? Czy gracze będą mogli brać udział w rozgrywkach na różnym poziomie trudności, tzn drużyna przeciwko drużynie, czy też pluton przeciw plutonowi?

Pytań jest wiele, a odpowiedzi na nie uzyskamy już niedługo, bo za dwa tygodnie…

Poprzedni artykuł[EQ2] Twardy Jak’Diament
Następny artykuł[EQ2] Prywata, czyli RRC w akcji