Wydaje mi się, że każdy gracz zna ogólną historię na podstawie której oparto toczącą się w Planetside 2 wojnę trzech frakcji. Natomiast nie jestem pewna czy wiecie o tym, że w Planetside miał miejsce tajemniczy event zwany The Bending, podczas którego kontynenty się rozleciały i w ten sposób powstały osobne planety?

swiat planetsidePlanetside zostało opublikowane przez SOE w 2003 roku i istnieje do obecnej chwili. Niestety, mimo wielokrotnych próśb graczy jak i obietnic SOE, gra ta nadal jest dostępna tylko po opłaceniu abonamentu lub gdy ma się SOE All Access (wszystkie gry za 19,99$).

Owszem, grafika na obecna chwilę nie jest powalająca, ale sama gra jest tak bardzo rozbudowana i oferuje tyle opcji, że z pewnością znalazłaby swoich fanów.

Osobiście mam nadzieję, że podobne eventy jak były w Planetside pojawia się z czasem w Planetside 2, jak chociażby Alert na szukanie ukrytego bałwana i Św. Mikołaja w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

Wracając do The Bending w czasie którego kontynent Auraxis rozpadł się na wiele planet to z pewnością musiało to być niesamowite przeżycie dla graczy. Otóż zgodnie z tym co udało mi się przeczytać był to największy event w historii Planetside. Dwie godziny przed jego uruchomieniem, żaden gracz nie mógł już zalogować się do gry. Gracze wiedzieli, że ze wszystkich kontynentów jeden ulegnie całkowitej zagładzie i zniknie – Oshur. Na jego mapie powstały Wyspy (Battle Islands). W momencie destrukcji wszyscy gracze zostali wylogowani z gry i po zalogowaniu Planetside całkowicie zmieniło swój wygląd…

Oczywiście filmy promocyjne tworzone przez graczy jak i SOE z 2004 r nie moga się równać jakością do dzisiejszych, ale i tak załączam oficjalny Trailer jak i film nakręcony przez gracza z chwil poprzedzających destrukcję planety Auraxis…

httpv://www.youtube.com/watch?v=MP9EPJ-_faI

httpv://www.youtube.com/watch?v=Hg3W9CRz4KI

httpv://www.youtube.com/watch?v=Bbriee4uD6k

Ciekawa jestem, czy w Planetside 2 też kiedyś zobaczymy taki event, który zmieni wygląd Auraxis…

Poprzedni artykuł[PS2] Zmiany w Instant Action oraz nowy hełm
Następny artykuł[EQ2] Kolejna super kolekcja
32 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
RinzlerPL

W sumie osobiście wolał bym nie zobaczyć takiego eventu dalej jestem nastawiony na połączeniem kontynentów w jedną mapę i wprowadzenie bitew morskich Takie jest moje zdanie a co wy o tym sądzicie? ( no chyba że by to podzielili na planety tak jak W planetside 1 o ile dobrze zrozumiałem 🙂 i jeszcze wprowadzili bitwy w kosmosie. To wtedy ta gra konkurencji już by nie miała 🙂 )

Pudzian93

Ja też jestem za połączeniem kontynentów, albo zostawieniem ich jako większe wyspy na jednej mapie, każdy byłby osobną wyspą a pomiędzy nimi były by mniejsze wysepki z bazami 🙂 ale na takie coś przyjdzie nam pewnie jeszcze długo poczekać 😀 prędzej pewnie dodadzą zapowiadane 3 kolejne kontynenty 🙂

Skaramanga

wargaming jak narazie tworzy taką koncepcje połączonej bitwy na 3 polach . Ziemia Woda Powietrze.
World Of Tanks – Live
World Of WarPlanes-Closed Beta test
World Of Battleships – Closed

Tylko że te gry wyżej osadzone są w troche innym czasie…

Ale tamte gry bez piechoty troche dupne są…

Na filmikach fajne się do pojazdów wchodzi, mogli by zrobić to w PS2.

A co do eventu zanim oni wymodelują wszystkie brakujące mapy/kontynenty/planety minie kilka ładnych lat

RinzlerPL

No trochę nam na to przyjdzie poczekać teraz to czekam na to co kinya powiedziała że bazy przejęte przez outfit będzie pisała że należy do nich i ciekawe czy ten outfit będzie miał z tego jakieś korzyści że znajdują się na terenie tej bazy i kiedy to będzie?

b4rt297

Kinya powinnaś zrobić własny event dla Swoich czytelnikòw. Tworzy Ci się tu mała społeczność. Wejdzmy na jakiś serwer wybrana przez Ciebie frakcją i pobiegajmy jakimś skladzikiem.

FrancuSsPL

Cobalt Terranami na przykład 😀

A teraz do tematu. Skoro w Planetsidzie miał miejsce podział Auraxis i każdy kontynent miał swoją planetę, to w takim razie akcja w Planetsidzie 2 ma miejsce przed tymi wydarzeniami, tak?
Poza tym, w PS2 powinna być możliwość przelatywania z Amerisha na Esamir (przykład) np. Galaxy lub jakimś samolotem. Dałoby to możliwość stworzenia marynarki na morzach/oceanach pomiędzy kontynentami 🙂

RinzlerPL

O właśnie cobalt i terranie jako lider największego polskiego outfitu na ty serwie zapraszam jak by ktoś chciał z nami pograć to zapraszam na teamspeak 3 : ts.minigun.pl serdecznie zapraszam chętnych 🙂

RinzlerPL

Za dużo zapraszam 🙂

plhammerhandPLH

Chodź grać z NC na Cobalcie 😀 Wczoraj się fajnie klepało wieczorem, kto był to wie, o co chodzi 😀

RinzlerPL

Zapraszam zapraszam :p tylko czytając ten mój wcześniejszy komentarz Dziwnie on trochę brzmi z tą ilością zapraszańców 🙂

BlackJDragon

@RinzlerPL ty raczej nie jesteś w Największym Polskim Outficie 😀

RinzlerPL

A bo tak się nazywa ten outfit na cobalcie w NC 🙂 to się zgadza w nim nie jestem. Tylko w „DYWIZJON 303” największy PL outfit w terranach i chyba jedyny 🙂 jak ty jesteś w NC to macie skrót PL13. A mój ma 3PL3 i mieliśmy się
okazje spotkać w walce 🙂

BlackJDragon

O tak mieliśmy okazje się „spotkać” w walce 🙂

GaLaR

@plhammerhandPLH
Wczoraj wieczorem się działo na Cobalcie :P. Smerfy i Teranie próbowały zabrać nam (Vanu) Indar :P. Lecz nie ma siły na TRID :P. Obrona ostatniej bazy przez około 3h to było coś co zapamiętam na długo :). Do zobaczenia na polu walki.

GaLaR

Ale to nie jest polski outfit :). Kiedyś mieliśmy polski na cobalcie jednak rozpadł się z 3-4 miesiące temu. Nie chciałem robić postaci od nowa więc tu zostałem :).

RinzlerPL

PL outfitów jest mało. Na cobalcie są 2 jeden w NC A drugi w terranach jak kinya wspomniała jest jeszcze na milerze jeden i chyba są jeszcze dwa gdzieś a cała reszta to głównie mieszane outfity ( my POLACY tak mamy lubimy grać w swoim towarzystwie chociaż się zdarza że stoimy po przeciwnych stronach barykady)

sereus

W NC jest jeszcze jeden polski Outfit BLSC i całkiem nieźle nam idzie 😉

Skaramanga

o to jak teraz jakiś kontakt jest z TR to trzeba odebrać VS bonus z indara bo za długo go mają

GaLaR

Próbujcie smerfy, może wam się kiedyś uda :P.

RinzlerPL

Oj mają go za długo 🙂

GaLaR

Zapraszam 🙂 Paru polaków gra, tyle że razem z całą zgrają z innych państw więc każdy mówi po angielsku, już dawno nie słyszałem na serwerze polskiego głosu. Oczywiście jeśli chodzi o Vanu.

sereus

Kinya, jeśli chodzi o NC, to BLSC.pl znasz zapewne już. 😀

RinzlerPL

Ją ciebie kinya zapraszam do terranów jak byś miała ochotę z nami pograć zawsze miła i luźną atmosfera
jak by co zapraszam na teamspeak 3 : ts.minigun.pl (u oczywiście innych chętnych też zapraszam serdecznie

RinzlerPL

Szanuje to 🙂 a wiadomo kiedy będzie nowy kontynent i kiedy będzie to że jak outfit przejmie bazę to będzie podpisane se należy do niego?

RinzlerPL

Aha ok