Na serwer testowy wprowadzono kilka ważnych zmian, które będą testowane przez graczy w ciągu najbliższych dni. Przede wszystkim to dodano tutorial dla nowych graczy.

Jak na pierwszą próbę nie jest źle, ale według mnie wprowadzenie dla nowych graczy powinno przedstawić kilka innych rzeczy, jak chociażby osłony w bazach i jak zniszczyć oraz ustabilizować generatory. Poza tym nowy gracz powinien udać się do VR Training i tam mieć możliwość wypróbowania klas i ich specjalnych zdolności, jak na przykład hackowanie przez Infiltratora, jump pack LA, leczenie medyka oraz naprawianie inżyniera. VR Training pozwala również na wypróbowanie wszystkich broni, a pokazanie takiej możliwości nowym graczom z pewnością jest dobrym pomysłem. Nie wspominam już o przedstawieniu pojazdów oraz ich możliwości, jak na przykład AMS dla Sunderera lub Shield Diffusor dla Harassera.

Z pewnością to nie koniec prac nad tutorialem, więc będę się temu przyglądać i informować Was na bieżąco.

Zmieniono funkcjonowanie SCU na serwerze testowym:

  • czas przeciążenia SCU to 60 sekund;
  • osłony do SCU znikają na 2min 30 sec w momencie przechwytywanie bazy;
  • zniszczone SCU zamyka dostęp do wszystkich wieżyczek w bazach, terminali, miejsc odrodzenia oraz znikają osłony oraz pole bólu w miejscach odrodzenia.

Zmieniono czas przechwytywania baz i placówek:

  • małe placówki – 2 min
  • duże posterunki – 3 minuty
  • bazy – 5 minut

Higby w jednym ze swoich tweetów zaprezentował tak oto wyglądającą mapę kontynentu Indar.

IndarOtóż, zgodnie z tym co napisał on później na reddit to wszystkie linie są animowane ukazując przepływ surowców oraz które bezy można przejąć, natomiast linie na odciętych terenach nie mają animacji.

Nie wiem jeszcze kiedy zmiany te trafią na serwer Testowy, ale wiadomo już, że ekipa Planetside 2 wzięła się za mapę oraz bazy na Esamir i w najbliższym czasie możemy się tam spodziewać sporo bałaganu…

Jeśli chcielibyście pomóc w testach to w dniu dzisiejszym (piątek 10.05) o godzinie 18:00 ekipa Planetside 2 zaprasza na serwer testowy abyście spróbowali przechwycić i obronić Zurvan. W dniu jutrzejszym, sobota godzina 19:00, walki testowe toczyć się będą w na kontynencie Indar, przy czym ekipa prosi aby gracze nie korzystali z Esamir, Amerish oraz VR Training w czasie tych testów.

No i na koniec mała informacja… Ekipa Planetside 2 zaczęła bawić się osłonami w budynkach, więc jeśli udacie się na serwer testowy to nie zdziwcie się, że wasze kule nie będą przechodzić przez osłony mimo, że jesteście obrońcami bazy i znajdujecie się w miejscu odrodzenia…

Poprzedni artykuł[PS2] Command Center odc.13
Następny artykuł[D’sP] Auratia…
19 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Teheiron

Wszystko spoko, ale rzecz dotyczy tzw. „nowości” które Twórcy gry mieli wprowadzić jeszcze w kwietniu, natomiast o pozostałych i moim zdaniem o wiele bardziej interesujących rzeczach – implanty, misje generowane przez graczy itp. – które w Roadmap wciąz planowane są na maj jest jakoś podejrzanie cicho. Śmiem przypuszczać, że zdecydowana większość z nich w ogóle nie wejdzie w życie w najbliższym czasie. Może przy odrobinie szczęścia wejdą w czerwcu. Szkoda.

Teheiron

Czyli moje przypuszczenia były z grubsza słuszne. Rzeczywiście na SOE Live mogą chcieć pokazać coś większego. I choć Hossin do samej rozgrywki jakoś specjalnie wiele nie wniesie, to jest to jednak pewne novum. Jest to tym bardziej możliwe, że jeden z moich kolegów rzekomo zauwazył, że podczas jednego z ostatnich update’ów twórcy gry już powoli przemycają pliki z Hossin’a. Pewnie chcą sie uchronić przed dużo „ważącym” update’em w przyszłości.

Jeśli to prawda, że pliki z Hossinem są już częściowo nam przemycane, to z kolei oznaczałoby że może on tak naprawdę już od jakiegoś czasu być gotowy, zaś twórcy jedynie próbują dodać go do gry w odpowiednio mocnym marketingowo czasie.

Znowuż, jeśli masz rację Kinya w kwestii oddania w nasze ręcę Hossina dopiero po SOE Live, to oznacza że do tego czasu nic bardziej znaczącego w kwestii nowości w grze się raczej nie wydarzy – ta myśl nie napawa optymizmem.

Teheiron

Hmm pewnie masz rację, nie mam porównania z innymi grami SOE więc nie widzę tego tak jak Ty. Powyższe stwierdzenia są jedynie serią moich przypuszczeń i obserwacji 🙂

Teheiron

Służę 😀

b4rt297

Kinyu kiedy mniej więcej planują wprowadzić zmiany w przepływie walk? Czy to będzie tylko na Indarze czy na wszystkich kontynentach?

b4rt297

W takim razie to trochę potrwa, bo nie wydaje mi się by wprowadzili na 1-2 kontynentach nowy system, a na reszcie zostawili stary….

Skaramanga

na filmiku mogłaś się na hossin przenieść !

RinzlerPL

WITAM serdecznie nie wiem czy może ktoś z was słyszał o większych aktualizacjach typu wprowadzenie bitew morskich,
budowa własnych baz i o pojazdach o nazwie bastion bardzo bym chciał wiedzieć co wy na ten temat sądzicie i czy można się spodziewać któryś z tych aktualizacji jeszcze w tym roku ?

RinzlerPL

Dzięki wielkie za szybką odp Kinya szkoda że będzie trzeba tak długo czekać a mam jeszcze takie pytanie bo w bazach (tech plant) w pobliżu punktu A jest rozstawione takie sporawe dość działo jak byś mogła mi jeszcze powiedzieę co o tym sadzisz?

RinzlerPL

a jeszcze jedna sprawa nie wiem czy może słyszałaś co na temat inwazji obcej rasy ? i sorry że ci tak gitare zawracam 🙂

RinzlerPL

aha dziex