Zgodnie z informacją rozesłana przez SOE do swoich klientów w dniu dzisiejszym,  dzisiaj, tj. 28.06, upływa ostateczny termin kiedy europejscy gracze DC Universe Online posiadający konto SOE mogą przetransferować je do Pro7Sat.1 Games.

Dla przypomnienia – DC Universe Online było pierwszą grą, w której gracze europejscy SOE zostali zmuszeni do zmiany kont na Pro7Sat.1 Games. W tamtym momencie gracze europejscy nie mieli innej możliwości o ile dalej chcieli kontynuować grę w DC Universe i do tego na swoich postaciach. Zmiana ta następowała łącznie z przeniesieniem pełnej wartości SC na nowe konto. W ten sposób, co niektórzy gracze, którzy nie mieli zamiaru grac na kontach P7S1 zostali posiadaczem dwóch kont z walutą SC – Station Cash na SOE, SevenCash na P7S1.

Dopiero walka europejskich  graczy Everquest 2, których czekał ten sam los przyniósł zmianę decyzji o obecnie to my możemy wybrać czy chcemy grac na koncie SOE czy też P7S1. Poza tym, dodatkowym czynnikiem, który z pewnością pomógł w zmianie decyzji SOE był fakt, że wiele kont w czasie tej zmiany operatora zostało „uszkodzonych„, tzn. stracono postacie, przedmioty oraz Station Cash.

Parę dni temu Pro7Sat.1 oficjalnie przejął kontrolę nad nowymi europejskimi kontami w EverQuest2 i w komunikacie było napisane, iż nie ma możliwości zmiany konta SOE na P7S1. Europejski gracz SOE, który chce rozpocząć przygodę na koncie P7S1, musi zaczynać od zera na zupełnie nowym koncie. To też pewnie ma wiele wspólnego z problemami w czasie przenoszenia kont DCUO.

Dlatego dzisiaj jest ostatnia szansa dla wszystkich tych graczy, którzy chcieliby przenieść konto SOE do P7S1.

2013_06_28_migration P7S1