Daybreak Game Company ogłosiło wczoraj wieczorem, iż w spółkę zainwestowała firma holdingowa NantWorks, dzięki czemu utworzono nową spółkę-córkę, która ma skupić się na stworzeniu H1Z1 oraz EverQuest na urządzenia mobilne.

W związku z inwestycją, NantWorks pozyskał pakiet kontrolny w nowej spółce tworzonej wspólnie z DBG – NanG Mobile LLC, której to zadaniem ma być nie tylko tworzenie wersji mobilkowych sztandarowych gier Daybreak Game, ale i wydawanie gier tej spółka na wszystkich platformach. W skrócie, oznacza iż DBG stał się teraz studiem tworzącym gry, a NanG Mobile LLC będzie je wydawał.

Ponadto, tak jak zapowiadano kilka tygodni temu, Jace Hall oficjalnie przejmuje kontrolę nad H1Z1 na PC, a nazwa tej wersji gry zostanie po raz kolejny zmieniona – ale o tym więcej w kolejnym poście poświęconym właśnie tej produkcji i nadchodzącym zmianom.

Komunikat prasowy wspomina także o budowie wielkiego centrum esportowego w Los Angeles, które to położona ma być niedaleko siedziby Los Angeles Times, gazety należącej do NantWorks.

LA Times Center będzie służyć jako centrum spotkań społeczności i miejsce, w którym NantG Mobile ustanowi ligi esportowe dla wielu tytułów, zaczynając od Z1 Battle Royale, zrewitalizowanej wersji H1Z1 na PC.

Czy to oznacza, że w końcu nadciągają dobre czasy dla Daybreak Games. No cóż, przeżyliśmy tyle zawirowań wokół tego studia, że przeżyjemy kolejne, a czas pokaże czy NantWorks będzie zadowolone ze swojej inwestycji.

Co ciekawe, w tym samym komunikacie, NantWorks zapowiedziało, iż papierowa wersja Los Angeles Times doczeka się specjalnej sekcji poświęconej esportowi.

Rozwój wirtualnych sportów jest ogromny. Nie możemy się doczekać przekazywania naszym czytelnikom informacji o wszystkich najważniejszych wydarzeniach z branży gier, wliczając w to te dotyczące Daybreak Game Company.

ŹRÓDŁODBG
Poprzedni artykułKoreańskie studio Pearl Abyss kupi twórców EVE Online
Następny artykułKoniec Wildstar, NCSoft zamyka studio Carbine
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Xantos

Ciekawe co z EQ II . Widzę że sama gra wciąż żyje, są nawet transmisje na żywo jak ludzie sobie pogrywają w to, a więc chyba się opłaca utrzymywać tę pozycję.

Pawel Grzondkowski

Szczerze to jak dla mnie bardzo zadowalające wieści. Trochę mi się zaczynało robić żal tej firmy bo bardzo lubię jeden tytuł rozwijany pod ich skrzydłem. Oby ta inwestycja przyniosła im zadowalające profity.