Daybreak Game Company ogłosiło wczoraj wieczorem, iż w spółkę zainwestowała firma holdingowa NantWorks, dzięki czemu utworzono nową spółkę-córkę, która ma skupić się na stworzeniu H1Z1 oraz EverQuest na urządzenia mobilne.

W związku z inwestycją, NantWorks pozyskał pakiet kontrolny w nowej spółce tworzonej wspólnie z DBG – NanG Mobile LLC, której to zadaniem ma być nie tylko tworzenie wersji mobilkowych sztandarowych gier Daybreak Game, ale i wydawanie gier tej spółka na wszystkich platformach. W skrócie, oznacza iż DBG stał się teraz studiem tworzącym gry, a NanG Mobile LLC będzie je wydawał.

Ponadto, tak jak zapowiadano kilka tygodni temu, Jace Hall oficjalnie przejmuje kontrolę nad H1Z1 na PC, a nazwa tej wersji gry zostanie po raz kolejny zmieniona – ale o tym więcej w kolejnym poście poświęconym właśnie tej produkcji i nadchodzącym zmianom.

Komunikat prasowy wspomina także o budowie wielkiego centrum esportowego w Los Angeles, które to położona ma być niedaleko siedziby Los Angeles Times, gazety należącej do NantWorks.

LA Times Center będzie służyć jako centrum spotkań społeczności i miejsce, w którym NantG Mobile ustanowi ligi esportowe dla wielu tytułów, zaczynając od Z1 Battle Royale, zrewitalizowanej wersji H1Z1 na PC.

Czy to oznacza, że w końcu nadciągają dobre czasy dla Daybreak Games. No cóż, przeżyliśmy tyle zawirowań wokół tego studia, że przeżyjemy kolejne, a czas pokaże czy NantWorks będzie zadowolone ze swojej inwestycji.

Co ciekawe, w tym samym komunikacie, NantWorks zapowiedziało, iż papierowa wersja Los Angeles Times doczeka się specjalnej sekcji poświęconej esportowi.

Rozwój wirtualnych sportów jest ogromny. Nie możemy się doczekać przekazywania naszym czytelnikom informacji o wszystkich najważniejszych wydarzeniach z branży gier, wliczając w to te dotyczące Daybreak Game Company.


Warning: require(/wp-content/plugins/td-standard-pack/Newspaper): failed to open stream: No such file or directory in /wp-includes/comment-template.php on line 1554

Warning: require(/wp-content/plugins/td-standard-pack/Newspaper): failed to open stream: No such device in /wp-includes/comment-template.php on line 1554

Fatal error: require(): Failed opening required '/wp-content/plugins/td-standard-pack/Newspaper/' (include_path='.:/:/usr/local/php73/lib/pear') in /wp-includes/comment-template.php on line 1554