Parę godzin temu Holly „Windstalker” Longdale opublikowała list producenta opisujący następny Game Update – Darkness Dawn, który zobaczymy już na koniec lipca.

everquest 2 logoPowiem szczerze, że data 30 lipca jest dosyć dziwna zważywszy na to, że SOE Live zaczyna się już 1-go sierpnia…Może jestem zbyt dużą pesymistką 😉

Duzy „spczny” event szykuje się w Cobalt Scar, który może przewrócić świat Norrath do góry nogami i zmienic losy, a gracze będą katalizatorem. Pod koniec trwania GU66 gracze odnajdą potężny artefakt – Tear of Veeshan, który to zapoczątkuje historię związana z Darkness Dawn. Eventy, których doświadczymy spowodują, że „opadnie nam szczęka” bo cała ekipa developerów mocna pracuje aby stworzyć coś unikalnego…

Niektóre rzeczy, które zobaczymy wraz z GU67 zostały wspomniane przez SmokeJumpera w czasie E3. A oto co konkretnie zobaczymy:

Instancje „Fabled” – Niektóre instancje z pierwszego dodatku do EQ2 „Desert of Flames” będa miały dodatkowe wersja na level 95 wraz z nowym lootem: Clefts of Rujark, The Djinn Masters Prism, Scornfeather’s Roost oraz Pedestal of Sky.

Character Advancement Templates (CATs), czyli gotowe szablony z AA, które możemy wybrać i gra wyda za nas punkty AA lub tez będzie wydawać w miarę zbierania. Poza tym za pomocą suwaka i podświetlenia, które się pokaże będziemy w stanie zobaczyć w jaki sposób punkty zostaną wydane. Poza tym każdy gracz będzie mógł zachować 3 ustawienia AA i załadować jedno z nich obojętnie gdzie jesteśmy, byle byśmy nie walczyli. W końcu będziemy mieć coś podobnego jak w Rifcie, bez konieczności udawania się do domu aby zmienić AA. Oprócz tego każdy będzie mógł zachować nieograniczona ilość ustawień na dysku, które będziemy mogli załadować w razie potrzeby jak i dzielić się tym ustawieniem z innymi graczami (nie wiem czy w grze, czy tez poprzez pliki xml).

3 nowe contested Avatary: Prexus, Solusek Ro oraz Drinal.

Arena Bogów, czyli nowa instancja rajdowa, gdzie będziemy mogli wyzwać na pojedynek jednego z 9-ciu Avatarów. Po zabiciu dostaniemy loot oraz 3 dniowy lock na zonę. Walka jest identyczna jak z contestedem, natomiast loot jest gorszy, ale i tak warty zdobycia.

Nowe rzeczy dla tradeskill apprentice na 95 lvl oraz nowe nagrody w PvP.

Oprócz rzeczy, które zobaczymy w GU67 ogłoszono nowa promocję – Summer Gold Rush, która zacznie się 21 czerwca i trwać będzie do 21 września. W czasie trwania promocji wszyscy memberzy Gold, zarówno istniejący, jak i nowi, dostaną 4-godzinny dzienny spell, który to:

  • zwiększy wypadanie monet o 15%,
  • zwiększy XP o 10%,
  • zwiększy prędkość mounta a 5%.