Osoby, które grają w gry SOE i często narzekają na samo SOE i różne dziwne rzeczy, które czasami wymyśla ta firma, z pewnością nie mogą narzekać na Customer Service, czyli obsługę klienta tejże firmy.

soe supportW biurze obsługi klienta SOE pracuje 24 godziny na dobę ponad 100 osób i z pewnością niejednej osobie poprawiły humor.Jakiś czas temu „Luperza” z Planetside 2 przeprowadziła nawet wywiad z osobami pracującymi w tamtejszym dziale od których mogliśmy dowiedzieć się wielu zabawnych historii.

httpv://www.youtube.com/watch?v=vx7pOvNDycM

Grając tyle lat w Everquest 2 nie raz miałam przyjemność napisać petycję i kilkanaście minut poźniej widzieć GM on-line rozwiązującego moje problemy. Owszem, czasami trwa to dłużej, kilka lub kilkanaście godzin, ale to już naprawdę musi być duży problem… Ileż to razy pisałam petycję dla znajomych, którzy pod wpływem złości skasowali swoje postacie. Oficjalnie absolutnie nie można przywrócić skaskadowanych postaci, ale wystarczy napisać grzecznie i zabawnie i już… kilka minut i postać jest przywrócona. Dotyczy to naprawdę wielu problemów, które obsługa klienta SOE potrafi rozwiązać w „mgnieniu oka„.

Od czasu kiedy Planetside 2 zostało oficjalnie opublikowane i dostępne dla całej rzeszy nowych potencjalnych klientów, pracownicy z obsługi klienta SOE zostali jeszcze bardziej docenieni przez graczy. Dlaczego? Oto kilka z wielu przykładów…

W styczniu pewnemu graczowi Planetside 2 zostało na koncie dokładnie 499SC. Kwota, z którą tak naprawdę nie wiadomo co zrobić. Otóż napisał on petycje do SOE i poprosił o dodanie 1 SC tak aby mógł zakupić hełm. GM poprosił o narysowanie jakiegoś rysunku związanego z Planetside 2 i takowy powstał (widzicie go powyżej). W nagrodę SOE dało graczowi nie tylko 1 SC ale dodatkowe 500 SC na zakupy…

Zresztą dodawanie brakujących „końcówek” SC dla graczy, którzy o to proszą zdarza się dosyć często. Wystarczy napisać petycję w odpowiednio zabawnym tonie.

No dobra, dodanie 5, 10 czy 20 SC to może nie jest wielka sprawa, ale nie słyszałam o żadnej innej firmie, która by w ten sposób robiła. A co jeśli przy okazji możecie dostać 2500SC?

Inny gracz Planetside 2 miał podobny problem, tym razem jednak brakowało mu 20 SC aby móc zakupić ozdobę na pojazd. Co zrobił? Oczywiście napisał petycję i dostał zaskakującą odpowiedź: „przemyślimy Twoją prośbę po tym jak otrzymamy odręczny rysunek przedstawiający walkę w Planetside 2 i smoka„…

planetside + dragonJak widzicie nie trzeba wykazać się wielkim talentem artystycznym aby nie tylko dostać brakujące 20 SC ale również kod nagradzający kwotą od 500 do 2500 SC.

I teraz powiedzcie mi z Waszego doświadczenia, czy jakieś inne MMO ma tak rewelacyjna obsługę klienta? A może po prostu ja nie miałam jeszcze złego doświadczenia z obsługa klienta SOE i być może jeszcze mnie czeka takie przykre przeżycie?

Poprzedni artykuł[SOE] Targi elektroniczne E3
Następny artykułE3 – Konferencja Microsoft
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
BlackJDragon

To jak napiszę do SOE, że brakuje mi, 20 SC, żeby kupić coś z promocji to jest szansa, że takowe otrzymam? 🙂

Skaramanga

No to teraz o prozjeben słów kilka. 😀
Wy czekacie kilka lub kilkanaście godzin my kilka dni. Ostatnio odpowiedź dostałem po 24h. A rozwiązanie problemu po dodatkowych 48h chociaż nie wiem czy prozjeben rozdaje free SC ale raz dostałem dodatkowe 300SC wzamian za to że długo musiałem czekać na drugą połowe z mojego (2x SC promotion ) .

A z innych MMO…

Grając kiedyś w 4Story miewałem niekiedy problemy, głównie zgłaszając bugi, ale rózne się zdarzały. Mieli tam system IRC czyli czatu z administracją. Na odpowiedź czekało się max 2 min a, Twój problem był rozwiązywany na bieżąco przy czym ich biedny menager był ciągle potrzebny bo bez niego prawie wszystkie rzeczy nie mogły się odbyć.

W world of warcraft jest też fajna obsługa ale tam nie ma mikro płatności a jedyne co można kupić to jakiś sprzęt RTV lub ” mounty” czy tam jeszcze zwierzątka do pojedynków lub chodzenia przy boku

BlackJDragon

No tak zapomniałem o prozjeben :/

BlackJDragon

to gdzie mam to napisać, bo się pogubiłem :/
A porysowałbym sobie 🙂