Właśnie zakończyła się konferencja Microsoft prezentująca nową konsolę Xbox One oraz gry które będą dostępne na tejże konsoli. O ile nie interesuje mnie zarówno Xbox One jak i Microsoft, to obejrzałam ta konferencję głównie aby mieć porównanie do konferencji Sony, która to zobaczymy za parę godzin.

Xbox E3W czasie trwania konferencji zaprezentowano wiele gier, które dostępne będą na tą właśnie konsolę, między innymi:

Moją uwagę przykuł natomiast Project Spark, czyli gra tworzona przez graczy dla innych graczy…

httpv://www.youtube.com/watch?v=m37sVEgJrOA

Sama konsola Xbox One budzi jednak wiele kontrowersji wśród graczy i to nie tylko ze względu na cenę (499Euro / 499$), ale chociażby na fakt niemożności odsprzedania używanej kopii gry, limitowanej ilości uzytkowników czy chociażby obowiązkowi weryfikacji konsoli co 24 godziny poprzez Internet.

No nic, teraz czekam na konferencję Sony, gdzie prezentowana będzie konsola Playstation 4 oraz gry na nią dostępne czyli DC Universe Online oraz Planetside 2. W jednym z ostatnich wywiadów Higby wspominał, iż zobaczymy Hossin  szybciej niz nam się wydaje, więc czyżby jednak E3, a nie SOE Live? Będziemy wiedzieć już za kilka godzin…

Zresztą patrząc na opublikowany plan SOE sporo się będzie działo w czasie E3…

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Skaramanga

w Wiedzmina bym nawet na konsoli mógł grać bo gra bardzo fajna, ale że robią MMO na konsole to takie troche ciskanie się na siłe…
Nie mają F12 ;]

Dok

Też tak myślałem…aż do czasu spędzenia z przerwami roku grania w dark souls…rewelacja…KAŻDY klon diablo na PC się chowa a tryb multiplayer tworzy z tej gry prawdziwy klimat PvP z EQ2.