Wygląda na to, że niedawno wprowadzony system CAT, czyli Character Advancement Templates, nie do końca został  przemyślany przez developerów. Testowanie na serwerze Beta, które trwało tylko 2 tygodnie tez nie wykryło wszystkich niedogodności.

CAT GU67CAT pozwala nam na zmianę naszego AA bez względu na to, gdzie się znajdujemy. Jest to z pewnością duże ułatwienie no i w końcu możemy mieć przy sobie ustawienia AA potrzebne na specyficzne walki.

Niestety, ale interfejs CAT nie jest najłatwiejszy w obsłudze i wprowadza wiele niepotrzebnego zamieszania. CAT zachęca nas do zmiany całego AA, ale jednocześnie nie możemy wydać pojedynczego punktu gdy levelujemy postać.

Każdorazowe wydanie punktu musimy zatwierdzić naciskając przycisk „Commit„, a to powoduje, że tracimy wszystkie buffy, które musimy ponownie na siebie rzucić.

Niby problem jest mały, ale z pewnością bardzo irytujący, dlatego też Lyndro poinformował graczy, iz ekipa dokona zmian w CAT i powróci do opcji kiedy mogliśmy wydawać pojedynczy punkty w czasie gdy levelowalismy postać.