Przedstawione parę dni temu plany dotyczące zmian w funkcjonowaniu surowców oraz wprowadzeniu w przyszłości obowiązku uzupełniania surowców w bazach wywołały wśród graczy spore poruszenie.

ANT at SiloKiedy plan ten zostanie wprowadzony na serwery Live, możemy z pewnością założyć, że gra zmieni się nie do poznania. Oprócz prowadzenia walk mających na celu zdobycie nowych terytoriów, gracze będą musieli również zaopatrywać bazy w surowce. Pojazd wyspecjalizowany w przewożeniu surowców będzie widoczny na mapie, a więc stanie się ruchomym celem dla przeciwników…

No dobrze, ale co się stanie jeśli poziom Mocy w bazie spadnie do 0?

Na obecna chwilę developerzy planują aby gracze znajdujący się w pobliżu bazy z wyczerpanymi zasobami nie mogli regenerować nanitów, a to oznacza problem z surowcami potrzebnymi do przywołania pojazdów czy tez używania min, granatów.

Ale czy to wystarczy? Czy nie lepiej byłoby wprowadzić system, który funkcjonuje w Planetside 1 od wielu lat?

Otóż w PS1 surowce, które znajdują się w bazie są zużywane na powolne naprawianie sprzętu znajdującego się w bazie (wieżyczki), jak i utrzymywanie pracy generatora bazy. Generator bazy pozwala na korzystanie z terminali oraz otrzymywanie bonusów związanych z bazą. W momencie gdy zabraknie surowców w silosie, baza staje się neutralna i może zostać w bardzo krótkim czasie przechwycona przez każdą frakcję o ile frakcja ta uzupełni surowce. W czasie gdy baza jest neutralna, żadna frakcja nie może z niej korzystać, a więc nie ma dostępu do terminali, pokoju odrodzenia, itd.

Oczywiście to co opisałam jest w bardzo dużym skrócie, bo system w Planetside jest dość mocno rozbudowany i wiele rzeczy zostało rozwiązanych inaczej niż w PS 2.

Zgodnie z tym co napisał Malorn na Reddit, kiedy na serwery Live trafią zmiany związane z surowcami, developerzy zobaczą czy wystarczającą karą dla graczy ze brak surowców w bazach jest brak regeneracji Nanitów na ich terenach. Jeśli konsekwencje te okażą zbyt małe, to przygotowywana jest również wersja zbliżona do Planetside 1, czyli zmiana bazy na neutralną i utrata bonusów oraz połączeń.

P.S. Pamiętajcie, że jeśli posiadacie konto na Facebook, to możecie być na bieżąco z wiadomościami z bloga. Wystarczy polubić stronę Babagra.pl na Facebook.