Podejrzewam, że większość z graczy opuściła tą ważną informację dotyczącą EverQuest 2, a ujawnioną w czasie SOE Live – od połowy września gracze będą mogli tworzyć nową postać na levelu 85!

Heroic CharactersW czasie EverQuest 2 Keynote, Windstalker ujawniła tą nowość fanom i chyba była ona duża niespodzianką, bo przez chwilę nie było żadnej reakcji ze strony widowni…

Otóż już od połowy września każda osoba, grająca w EQ2, zarówno te dopiero zaczynające przygodę z grą, jak i weterani, będą mogli stworzyć nową postać i rozpocząć grę na levelu 85.

Osobiście ciężko mi jest sobie wyobrazić aby zupełnie nowy gracz, nie znający mechaniki EQ2, nagle zaczynał grę na poziomie 85 wraz z co najmniej sześcioma hotbarami różnego rodzaju zdolności, no ale cóż – czasy się zmieniają. Nie oszukujmy się, ale levelowanie od poziomu 1 do 90 jest dla nowego gracza męczarnią wiec i tak większość z nich korzysta z „powerlevelingu”.

Nowe postacie zaczną swoja przygodę w Iceland Ocean czyli Great Divide, w której to przedmioty jakie wypadają z mobów, jak i te jakie otrzymujemy jako nagródy z questów, zostaną całkowicie zmienione. Na obecną chwilę w Destiny Of Velious wszystkie przedmioty oflagowane są jako Legendary, a to oznacza, że gracz Free-to-Play musiałby odblokować możliwość ich noszenia poprzez Station Cash.

Heroic Characters 2Postacie Heroic będą mieć już zdefiniowane AA dzięki CAT oraz będą mieć zupełnie nowy wygląd zbroi.

Heroic Characters eq2Ogłoszenie tej decyzji wywołało ożywione dyskusje wśród graczy na forum EQ2. Część z nich jest przeciwna temu pomysłowi, inni oczekują iż developerzy pozwolą im tworzyć crafterów na levelu 85. Natomiast wszystkich zastanawia jedno pytanie – co z questem na epika klasowego, czy postacie te będą musiały go robić, czy też będą mieć go już zrobionego?

W momencie jak usłuszałam o tym pomyśle to byłam do niego bardzo negatywnie nastawiona, ale po kilku dniach przemysleń chyba pomysł ten przestał mi przeszkadzać. Na koniec dobry gracz będzie dobrym graczem bez względu na to czy zacznie grać na poziomie 1 czy też 85. Wszystko zależy od chęci nauczenia się gry tą postacią…

A co wy o tym sądzicie?

5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Skaramanga

dać biedakowi wędke czy rybe, ot pytanie!

Vercy

Chcąc na gwałt zwiększyć populacje graczy EQ2 postanowili pojechać ostro na skróty. Ponieważ koncentrują się na tworzeniu high endowego kontentu, właśnie tam chcą wszystkich upchać. Nie wiem tylko czy to do końca przemyśleli, bo takim prostym ruchem mogą sobie dodać sporo roboty z łataniem dziur i eliminowaniem nadużyć. Niezbyt mi się podoba taka zmiana, ale mi też nie przeszkadza. Dostosuję się i tyle. Może nawet sobie zrobię heroicznego assassina na Splitpaw (kasując zbunkrowanego tam lvl 8)? 🙂

Dok

Nieradze kinju weterani z nagefana rozpoznaja „blue” nooba po zapachu i nie dadzą ci spokoju ;D.Taki to server…dla znawców,masochistów czy sadystów..niepotrzebne skereślić ;).
/ps ale żeby nie było serdecznie zapraszamy !!!

Paweł Wierzbicki

FUJ! – nic bardziej konstruktywnego nie wymyśliłem 🙂